Звільнені спостерігачі ОБСЄ розповіли у Берліні про брутальну “гостинність” сепаратистів

Військові інспектори ОБСЄ, звільнені з полону сепаратистів у Слов’янську, ввечері суботи, 3 травня, прибули літаком до Берліна. В аеропорту вони розповіли подробиці свого полону.

Літак Бундесверу з групою військових спостерігачів ОБСЄ, звільнених з полону проросійських сепаратистів у Слов’янську, у суботу ввечері приземлився в аеропорту Берлін-Тегель. “Уявіть собі, минулої ночі ми ще були в епіцентрі перестрілок, а сьогодні ми тут, з нашими родинами. Ми ніколи не думали, що це стане можливим”, – сказав журналістам голова групи, німецький полковник Аксель Шнайдер і додав, що особливо важкими були останні дві доби, що передували їхньому звільненню.

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн, яка зустрічала групу в аеропорту Берліна, сказала, що відчуває “велике полегшення” у зв’язку з поверненням членів місії цілими та неушкодженими. У складі групи, що прилетіла до Берліна, троє військових з Німеччини, німецький перекладач та троє військових з Польщі, Чехії та Данії.

“Ніколи не пробачу”
Чеський інспектор, підполковник Йозеф Пржеровський розповів журналістам, що перші два дні проросійські викрадачі тримали групу ОБСЄ у підвалі зі зв’язаними руками та зав’язаними очима. “Я ніколи їм цього не пробачу. Ми провели перші два дні у підвалі під постійною охороною, яка супроводжувала нас навіть до туалету”, – сказав він. Інформагенція AFP нагадує, що самопроголошений “мер” Слов’янська В’ячеслав Пономарьов спочатку називав захоплених інспекторів ОБСЄ “військовополоненими”, а відтак вже “гостями на його дні народження”. Пржеровський розповів, що бойовики неодноразово погрожували заручникам використати їх у якості “живих щитів”.

Польський інспектор, майор Кшиштоф Кобєльський розповів журналістам польського телеканалу TVN24, що важко почуватися “гостем”, перебуваючи під постійним наглядом людей з пістолетами. “Було багато моментів, коли я почувався під загрозою”, – сказав він та додав, що під час перебування “в гостях” у проросійських бойовиків інспектори були відрізані від інформації і не могли оцінити ситуацію. “Ми не мали доступу до інтернету чи до телебачення”, – розповів він.

ЄС закликає звільнити усіх заручників
Звільнення інспекторів ОБСЄ привітали у США та ЄС. У Брюсселі заявляють, що наступним кроком має стати звільнення всіх інших заручників, яких утримують незаконні збройні формування на Сході України.

Тим часом, СБУ оприлюднила записи телефонних розмов, які, як стверджують в Києві, свідчать про те, що проросійські бойовики мали наказ “згори” звільнити членів місії, а спецспосланець Путіна Володимир Лукін виконував лише другорядну технічну роль у цьому процесі. Російські ЗМІ натомість подавали це як виняткову посередницьку роль Лукіна у звільнені полонених членів місії ОБСЄ.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь