Заява Росії щодо трагедії в Донецьку цинічна та безвідповідальна

Міністерство закордонних справ України вражене цинічною та безвідповідальною заявою МЗС РФ щодо трагічних подій в Донецьку.

Про це сказав на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс, інформує УНІАН.

“Вражає своїм цинізмом та безвідповідальністю сьогоднішня заява МЗС РФ, в якій російська сторона в брутальний спосіб намагається перекласти відповідальність за трагедію на українську владу”, – сказав Перебийніс.

Він зазначив, що конфлікт в Донецьку був спровокований вже наприкінці мирного мітингу, коли основна частина людей вже залишила площу.

“Відтак очевидно, що провокація була спланована і має прямий зв’язок з цілеспрямованими деструктивними діями окремих громадян РФ та деяких громадських організацій, представники яких прибувають до нашої держави для дестабілізації обстановки та ескалації напруги в нашій державі”, – сказав Перебийніс.

За його словами, підтвердженням цьому є відомий факт затримання Службою безпеки України 10 березня в Донецьку громадянина РФ, який підозрюється у створенні озброєної диверсійно-підривної групи для дестабілізації ситуації в Україні. За словами Перебийноса, трагедія у Донецьку є також продовженням та відголоском протизаконної акції, вчиненої у Харкові громадянином Росії Михайлом Чуприковим, який 1 березня підбурював громадян України до відвертого насильства та намагався встановити державний прапор Росії на адміністративній будівлі Харківської ОДА.

Перебийніс констатував, що останнім часом для Росії стали звичними відверті перекручування фактів стосовно подій в Україні, застосування подвійних стандартів і пряме втручання у внутрішніх справи України.

У зв’язку з цим МЗС України вкотре закликає Російську Федерацію припинити ескалацію напруги в Україні та організацію безладів і повернутися в міжнародне правове русло, передусім, чітко дотримуватися вимог статуту ООН, який забороняє втручатися у внутрішні справи інших держав.

“Зі свого боку Україна і надалі вживатиме рішучих дій для захисту своїх громадян, незалежно від їхньої національності, віросповідання чи політичних уподобань”, – додав Перебийніс.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь