Європейський газ в Україну готова постачати німецька RWE

Поставки газу з ЄС будуть здійснюватися в межах раніше укладеної угоди між “Нафтогазом України” і RWE.

Про це повідомив представник RWE Майкл Мерфі, передає IPress.

“Ми готові постачати газ відповідно до рамкової угоди, коли і якщо домовимося з “Нафтогазом”, – цитує слова Мерфі Bloomberg.

Нагадаємо, згідно з укладеною RWE і “Нафтозом” рамковою угодою, німецька компанія може поставляти до 10 млрд кубометрів газу на рік з європейських об’ємів.

2 квітня президент Росії Володимир Путін підписав закон “Про припинення дії угод щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України”, прийнятий Держдумою 31 березня і схвалений Радою Федерації 1 квітня.

Згідно з ним РФ скасовує знижку на газ у зв’язку із перебуванням Чорноморського флоту у Севастополі, адже Москва тепер вважає місто своєю територією.

Голова “Газпропу” сьогодні що вже з квітня 2014 року Україна платитиме $485 за тисячу кубометрів.

1 квітня Міллер повідомив про скасування “Грудневих знижок” (через невчасну оплату боргу Україною) та збільшення ціни на газ на $117. Таким чином ціна російського газу збільшилась з $268,5 до $385.

Прем’єр Росії Дмитро Медведєв заявив 1 квітня про те, що Україна повинна негайно оплатити $2,2 млрд заборгованості, “інакше співпраця у цій сфері та й у інших продовжуватись не буде”.

Водночас міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан зявив, що Україна шукатиме дешевший газ у Європі.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь