Ярема сподівається, що до 11 ранку в Донецькій ОДА сепаратистів вже не буде

Перший віце-прем’єр України Віталій Ярема сподівається, що в четвер в 11.00 будівлю Донецької облдержадміністрації буде звільнено мирним шляхом і без застосування сили.

Про це він сказав по телефону з Донецька в середу ввечері в ефірі 5 каналу.

“Є надія, що в Донецьку не проллється кров і не будуть застосовані правоохоронні органи для звільнення приміщення. Сподіваюся, що завтра це питання буде вирішено”, – зазначив Ярема.

При цьому перший віце-прем’єр висловив надію, що в 11.00 четверга “ми зможемо досягти консенсусу”.

За його словами, правоохоронці провели низку зустрічей з представниками протестувальників.

“Проведено кілька зустрічей з представниками пікетувальників, протестувальників, які знаходяться в середині”.

За словами Яреми, вимоги, які в даний час ставлять ці особи перед владою – це проведення місцевого референдуму.

“Спочатку вони оголосили про існування так званої Донецької Запорізької республіки. Зараз вони відмовилися від цієї республіки. І коли дізналися, що правоохоронні органи можуть застосувати силові методи щодо звільнення адмінбудинку, тоді вони погодилися на переговори. Сьогодні ці переговори знаходяться, я вважаю, в динамічній стадії і, я вважаю, що вони можуть привести до позитивного результату”, – зазначив він.

Перший віце-прем’єр повідомив, що в Донецькій ОДА та околицях щодоби збираються кілька сотень людей, які вимагають від влади вжити “відповідних рішень”.

Він підкреслив, що головна проблема полягає в тому, що групи протестувальників представляють кілька людей, “тобто видно, що вони не є однією групою і видно, що ці люди управляються з декількох центрів”.

Ярема розповів, що коли на переговорах було поставлено питання про те, чи в змозі вони прийняти рішення, то “вони сказали, що їм треба порадитися”.

“Але судячи з того, що ми практично всі їхні вимоги, які вони ставлять сьогодні перед владою, виконуємо, то я сподіваюся, що завтра об 11 годині ми зможемо досягти відповідного консенсусу”, – акцентував перший віце-прем’єр.

Він нагадав, що головна вимога влади полягає в тому, щоб протестувальники здали зброю, яку вони забрали в Управлінні СБУ, а це 93 ПМ і 5 автоматів Калашникова.

Також протестувальники мають звільнити приміщення.

Що стосується подальшої долі самих протестувальників, які знаходяться в будівлі Донецької ОДА в контексті їх можливого звільнення від кримінальної відповідальності, то, за словами Яреми, це питання буде узгоджуватися під час подальших переговорів.

“Я думаю, що ці питання будуть вирішені позитивно, і це буде вже залежати від Верховної Ради і від в.о. президента”, – додав він.

Також Ярема зазначив, що бізнесмен Рінат Ахметов і губернатор Донецької області Сергій Тарута сприяють врегулюванню ситуації.

“Вони сьогодні працюють на те, щоб ці питання були вирішені мирним шляхом, і це надає оптимізм, оскільки ці люди користуються беззаперечним авторитетом в Донецькому регіоні, і до них прислухаються”, – додав перший віце-прем’єр.

Як відомо, в. о. президента Олександр Турчинов підписав указ, згідно з яким будівлю Донецької облдержадміністрації повинні взяти під державну охорону.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь