“Яндекс” вступив в полеміку з Путіним

Прес-служба «Яндекса» прокоментувала заяви Володимира Путіна про те, що найбільший російський пошуковик зареєстрований за кордоном та створювався як проект із західним упливом.

Російський президент зробив таку заяву 24 квітня на медіафорумі «Загальноросійського народного фронту» в Петербурзі.

«Яндекс» підтвердив, що справді перші інвестиції він дійсно отримав від міжнародних інвесторів. Але «це звична справа для будь-якого інтернет-стартапу в будь-якій країні світу», цитує заяву Colta.ru.

Щодо реєстрації за кордоном, то у «Яндексі» твердять, що в середині 2000-их справді була зареєстрована компанія в Нідерландах, але це рішення було обумовлене особливостями корпоративного права, а не намірами мінімізувати податки.

У відповідь на заяву Путіна про те, що інтернет ̶ це спецпроект ЦРУ, у «Яндексі» нагадали російському президентові, що Росія ̶ одна з небагатьох країн, де в інтернет-галузі лідирують саме національні (російські) інтернет-компанії: зокрема «Яндекс» ̶ у пошуці, Mail.Ru ̶ в поштових сервісах, «Озон» ̶ в електронній торгівлі, «Вконтакте» та «Одноклассники» ̶ в соціальних мережах, а Qiwi ̶ в електронних платежах.

Нагадаємо, що у Росії відбувається тиск на соцмережі та робляться спроби взяти їх під повний контроль. Так, Павло Дуров, звільнений нещодавно з посади генерального директора «Вконтакте», зізнався, що Федеральна служба безпеки РФ зверталася до нього із проханням надати приватні дані організаторів ВК-груп Євромайдану. Крім цього він розповів, що прокуратура вимагала від нього закриття антикорупційної групи Олексія Навального у соцмережі.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь