Якщо США і ЄС діятимуть спільно, газова імперія РФ розповзатиметься

Заміна європейськими країнами російського газу американським означатиме по-справжньому величезний і кардинальний зсув в економічних відносинах між двома ключовими світовими економічними центрами сили, – вважає український дипломат, екс-міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.) Володимир Огризко. Якщо до цього додати переговори, які зараз розпочинають США і ЄС щодо створення зони вільної торгівлі, то можна побачити початок створення найпотужнішого економічного блоку в світі.

Про це Володимир Огризко сказав в ефірі програми «Національний інтерес» на телеканалі БТБ, інформує прес-служба каналу.

«Росія настільки брутально повелася, що навіть такий обережний президент як Барак Обама – і той відчув це як особисту образу, як ляпас, який дали привселюдно. Те ж саме стосується і Європи. Тому я щиро вірю, що він говорить про це (початок постачання природного газу з США до Європи) серйозно, і зробить все, для того, щоб це відбулося», – сказав Огризко.

На думку дипломата, якщо США та ЄС вдасться налагодити зазначені зв’язки в енергетичній і торговій сферах, навіть Китай може втратити свої провідні позиції в світовій економіці, не говорячи вже про військово-політичний аспект.

«Отже, якщо це відбудеться, то газова тема матиме надзвичайно важливий сенс і значення для зміцнення цієї економічної і енергетичної співпраці. А для Росії це означатиме дуже серйозні економічні проблеми. Бо, наприклад, в Китай продавати газ вона може, але за доволі низькою ціною. Бо нещодавно промайнула цифра, яка значно менша від тієї, на яку розраховував «Газпром». А це так само означає зменшення прибутків, експорту в ЄС, в Україну. Це означає, що газова імперія почне розповзатися. Тому я гадаю, що це (обіцянки про постачання газу з США до ЄС) не погрози, а реальна політика. Аби тільки ще Європа була налаштована так само серйозно, бо от тут виникають деякі проблеми. ЄС дуже цінує економічні стосунки з Росією і тому дуже неохоче йде на будь-які кроки, що зменшують їх прибутки. Але на превеликий жаль, цінності мають ціну, як це не банально звучить», – підсумував Огризко.

Нагадаємо, на початку квітня 2014 року Держсекретар США Джон Керрі заявив, що його країна готова розпочати постачання газу до Європи вже у 2015 році, а президент США Барак Обама підтвердив, що американська влада готова дати всі необхідні дозволи на експорт газу в обсягах, необхідних для щоденних потреб Європи.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь