Як зробити вершкове масло в домашніх умовах? Декілька способів приготування.

У щоденному меню більшості сучасних людей присутнє вершкове масло. Його можна купити в будь-якому магазині. Але за смаком і якістю куплений продукт сильно відрізняється від власноруч приготованого аналога. Прочитавши цю публікацію, ви дізнаєтеся, як зробити вершкове масло в домашніх умовах.

Як зробити вершкове масло в домашніх умовах?

Як зробити вершкове масло

Кілька слів про корисні властивості цього продукту.

Сировина, що використовується для самостійного приготування домашнього вершкового масла, збагачена фосфором, вуглеводами, білками, а також вітамінами A і D. Всі ці речовини обов’язково повинні бути присутніми в меню людей, у яких діагностовано захворювання органів шлунково-кишкового тракту, у тому числі на гастрити і виразки. Молочний жир, що становить основу вершкового масла, добре засвоюється людським організмом.

Регулярне вживання цього продукту сприятливо впливає на стан шкіри, волосся, кісткової і м’язової системи. Тим, хто не знає, як зробити вершкове масло в домашніх умовах, напевно, буде цікаво дізнатися, що цей продукт містить лецитин, який сприяє нормалізації балансу холестерину. Особливу користь принесе масло, приготоване влітку. Це пояснюється тим, що в цей період основу коров’ячого раціону становить не сіно, а найсвіжіша лучна рослинність.

Як зробити вершкове масло

Як зробити вершкове масло в домашніх умовах зі сметани?

Для цього вам буде потрібна охолоджена молочна сировина та міксер або кухонний комбайн. З однієї літри не дуже густої сметани вийде близько 450 грамів масла. Спочатку потрібно перелити сметану в ємність, у якій вона згодом буде збиватися, і відправити її в холодильник. Через пару годин можна починати процес приготування. Робити це потрібно за допомогою міксера, працюючого на середній швидкості. По мірі збивання масла слід поступово зменшувати оберти. В іншому випадку вся кухня буде в олійних бризках.

Після того як в мисці з’явиться згусток, плаваючий в білуватій рідині, можна вимикати міксер. Готове масло відкидають на друшляк і після повного стікання згусток промивають в ємності, наповненій холодною водою. З отриманого продукту формують кульки, загортають їх у харчову плівку і поміщають в морозильну камеру.

Як зробити вершкове масло

Як зробити вершкове масло в домашніх умовах з молока?

Для цих цілей бажано брати не магазинний, а натуральний фермерський продукт. Причому, чим жирнішим він буде, тим краще. Банку з таким молоком відправляють в холодильник. Через 10-12 годин під кришкою утворюється шар вершків. Його потрібно зібрати за допомогою ложки з дірками, що використовується для зняття піни, і помістити в чашу блендера. Перед тим як зробити вершкове масло в домашніх умовах, потрібно, щоб зняті вершки відстоялися при кімнатній температурі. Це суттєво полегшить процес збивання. Щоб масло вийшло більш ніжним і повітряним, спочатку потрібно збивати його на маленькій швидкості, поступово нарощуючи обороти. Помітивши, що від основної маси почала відділятися волога білого кольору з пластівцями, можна відключати прилад і зливати згущену рідину в окремий посуд. Все що залишилося, можна згодом використовувати для приготування тіста для пирогів.

Тим, хто не знає, як зробити вершкове масло в домашніх умовах з козячого молока, можна порекомендувати діяти за описаною вище схемою. В даному випадку технологічний процес повністю ідентичний отриманню масла з коров’ячого молока.

Як зробити вершкове масло

Ще один швидкий спосіб.

Перед тим як зробити вершкове масло в домашніх умовах з вершків, необхідно потримати їх близько десяти годин при кімнатній температурі. За цей час вони встигнуть добре і рівномірно прогрітися. Бажано купувати густі і дуже жирні вершки. Саме з них виходить найсмачніше масло. Банку з теплими вершками потрібно інтенсивно потрясти протягом чотирьох або п’яти хвилин. Після того як вони зіб’ються, потрібно злити залишки і промити отримане масло.

Як зробити вершкове масло

Як надати готовому продукту необхідну форму?

Розібравшись, як зробити вершкове масло в домашніх умовах, слід подумати над тим, як сформувати з нього гарний гладкий шматочок. Зробити це можна за допомогою звичайної глибокої тарілки. Її величина повинна бути достатньою для того, щоб шматочок міг вільно кататися по її поверхні. Щоб вибити з продукту зайву рідину і зробити його більш гладким, потрібно злегка підкидати і перекочувати його на тарілці. Через якийсь час у вас повинен вийти шматочок масла овальної форми.

Як зробити вершкове масло

Секрети приготування домашнього топленого вершкового масла.

Вважається, що даний продукт приносить неоціненну користь людському організму. В процесі перетоплювання з нього видаляється зайва вода, молочні компоненти та інші домішки. Тепер ви знаєте, як зробити вершкове масло в домашніх умовах, отже, у вашому холодильнику завжди буде цей свіжий і корисний продукт. Для перетоплювання нам знадобиться кілограм вершкового масла, попередньо порізаного довільними шматочками. Виклавши продукт у посуд з товстим дном, поміщаємо його на плиту і нагріваємо на невеликому вогні. В процесі нагрівання на поверхні почне з’являтися піна.

Масло має повільно кипіти на невеликому вогні не менше півгодини. За цей час потрібно періодично перемішувати його. В іншому випадку може утворитися осад, пристане до дна каструлі. Ближче до завершення процесу приготування необхідно обережно зняти піну. Отримане топлене масло, має приємний золотистий відтінок. Отриманий продукт потрібно процідити через кілька шарів чистої марлі і перелити в керамічний посуд з кришкою. Дочекавшись повного охолодження продукту, його можна відправляти на зберігання в холодильник.

Як зробити вершкове масло в домашніх умовах? Декілька способів приготування.

Рецепт оригінального бутербродного масла.

Для приготування цієї закуски вам буде потрібно сто грамів домашнього вершкового масла, дві ложки в’ялених томатів і чотири столові ложки натертого пармезану. Всі інгредієнти потрібно помістити в чашу кухонного комбайну і подрібнити їх. За бажанням до суміші можна додати кілька листочків базиліку. Отримане бутербродне масло загортають у папір або фольгу і відправляють на зберігання в холодильник.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь