Як успішно пройти співбесіду при прийомі на роботу

Нова робота – це важливий шанс в житті кожної людини. Це по суті, можливість змінити своє сьогоднішнє становище справ на краще. Комусь важливе підвищення рівня заробітної плати, хтось прагне до саморозвитку та вдосконалення, а іншим потрібна комфортна атмосфера в колективі і нормальні умови праці. У будь-якому випадку, такі перспективи ми завжди шукаємо, змінюючи місця своєї роботи. І, для того, щоб отримати заповітну посаду, необхідно правильно себе налаштувати на першу співбесіду з керівником, щоб вести на ній себе гідно і впевнено. Як це робити читайте далі.

Сама по собі процедура здається нескладною, тут важливо завоювати рівень довіри і донести свої здібності, як фахівця в тій сфері, на яку претендуєте. Але, насправді, існують деякі параметри, що дозволяють навіть при першій зустрічі зробити оцінку не тільки ваших особистісних якостей, але і професійних. Про те, як успішно пройти співбесіду і піде мова далі в нашій статті.

Отже, спробуємо у всьому розібратися по порядку.

Перед тим, як проходити співбесіду, потрібно грамотно скласти своє резюме і відправити роботодавцеві, тому рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею: «Як написати резюме», там ви зможете подивитися на готові зразки і шаблони резюме, розглянуті рекомендації і помилки по складанню і т.д.

Що таке співбесіда при прийомі на роботу?

Насправді, співбесіда – це певний процес, який передбачає знайомство роботодавця і здобувача посади. Протягом бесіди, кожна з двох сторін робить для себе висновки і приймає рішення. З боку керівника, який пропонує вам посаду, розглядаються ваші характеристики, ділові якості і рівень вашої відповідності стандартам, прийнятим в компанії.

А, з боку здобувача, за великим рахунком, визначається співвідношення рівня оплати праці до її умов, перспективи особистого зростання і навіть графік власної завантаженості.

В даний час, систем прийому на роботу дуже багато, їх може бути декілька видів:

 • Індивідуальна співбесіда. Це такий спосіб, при якому, у зустрічі беруть участь тільки керівник і претендент. У більшості випадків, вам пропонують заповнити анкету і на підставі зазначених даних, будується сама розмова.
 • Групова співбесіда. Це така форма, при якій в просторому приміщенні збираються відразу кілька претендентів, і фахівець, покликаний цілеспрямовано займатися відбором персоналу, працює з цілою аудиторією. Найбільш поширений такий метод, при прийомі фахівців на посаду «менеджер з продажу» або «торговий представник».

За рівнем своєї складності і етапами проходження самої процедури, можна виділити 2 основних типи:

Тип №1. Поліступеневий тип

Така система застосовується в великих організаціях, де будь-яка з вакансій є основною і до кандидата, який претендує на неї, пред’являються особливі вимоги. При чому, потрібно пройти кілька етапів, щоб отримати позитивне рішення.

 1. Розмова по телефону. Для початку вам запропонують відповісти на кілька основних питань в телефонному режимі. Це дозволяє виявити ваш загальний рівень відповідності та призначити час і дату зустрічі.
 2. Співбесіда на попередньому етапі. Прийшовши на зустріч, швидше за все, вас відправлять безпосередньо до відділу кадрів, де запропонують заповнити анкету і здати її на розгляд. У ній буде потрібно вказати інформацію, що стосується особистих даних, описати навчальні заклади, які були закінчені і місця колишньої роботи. Можливо, доведеться перерахувати набір якостей, якими ви володієте, і пояснити, чому претендуєте саме на цю посаду.
 3. Тестування. На цьому етапі, швидше за все, виникне необхідність виконати кілька завдань або відповісти менеджеру з кадрів на спеціально розроблені питання. Наприклад, можуть дати пробний текст, який необхідно буде перевести, якщо вакансія передбачає застосування іноземної мови, або проявити грамотність в комп’ютерній програмі, якщо такі навички є основними в займаній посаді.
 4. Основна співбесіда. Проводиться тут же і відразу. Спеціаліст може з’ясувати у вас, чому відбулося звільнення з попереднього місця роботи, чи комфортні для вас графіки, запропоновані на даній посаді, чи є можливість вирушати у відрядження, тим більше, якщо вони тривалі. Менеджер по кадрах, може задати ще ряд питань, що стосуються безпосередньо самої технології роботи і її специфікації.
 5. Зустріч з безпосереднім керівником. Вона призначається за результатами пройдених етапів. При цьому, фахівець лінійного рівня, проводить оцінку здобувача за власними методами, близькими безпосередньо його відділу і приймає остаточне рішення.
 6. Розмова з головним керівництвом. Це завершальний етап, який необхідний в основному для знайомства і уяви про вашу кандидатуру, складатимуться на підставі отриманих даних на минулих етапах, керівником лінійного рівня.

Тип №2. Моноступеневий тип

Такий варіант співбесіди застосовується в організації, яка має невеликий штат співробітників і обмежені потужності. Наприклад, на підприємство, де працюють 20-30 чоловік, потрібен бухгалтер або секретар. Вакансія відкрита і вам призначають час зустрічі, яка, швидше за все, буде проходити в режимі діалогу і за її результатами вже сформується рішення.

Останнім часом, ці два види співбесід стали ще називати однорівневими і багаторівневими.

Як пройти співбесіду на роботу – 4 основних етапи

Припустимо, що вам вдалося виявити кілька оголошень на спеціальних сайтах в інтернеті або при обробці інформації в газетах, які володіють інформацією, що підходить саме вашим вимогам.

Як діяти далі, щоб результат вашої спроби був успішним? Весь такий процес можна розділити на 4 основних етапи:

1-й етап. Розмова по телефону

Набираючи вказаний номер, потрібно розуміти, що подібна розмова, буде найпершим поданням вас, як фахівця і від того, як вона складеться, залежить подальша можливість вдало пройти співбесіду.

Навіть якщо, в невеликій організації, таку розмову буде проводити секретар, то з вашого боку, бесіда повинна бути максимально коректною, доброзичливою і позитивною. Адже, в будь-якому випадку, призначаючи вам зустріч, інформацію про те, якою була перша розмова, він обов’язково передасть керівникові.

Для того, щоб розмова по телефону пройшла ефективно для вас, необхідно зробити наступне:

 1. По-перше, дуже важливо уточнити, на яку з вакансій вас запрошують, обговорити її параметри і загальні вимоги. Якщо в процесі розмови вже стало зрозуміло, що з якихось умов ви або вам не підходить дана вакансія, варто ввічливо відмовитися від призначеного часу і постаратися коректно пояснити причину вашої відмови. За великим рахунком, час, витрачений даремно, буде величезним мінусом для вас і всього процесу пошуку.
 2. По-друге, в власний блокнот необхідно записати контактні дані організації, час і дату передбачуваної зустрічі, назву фірми, вакансію, про яку ви говорили і ПІБ людини, з якою відбулася розмова. Згодом ця інформація виявиться дуже значущою. Наприклад, можуть виникнути непередбачені обставини або складно буде знайти місце розташування підприємства.
 3. По-третє, якщо буде така можливість, необхідно дізнатися ім’я та по батькові людини, до якої вас відправляють на співбесіду. Це буде мати ефект тоді, коли в момент першої зустрічі, з’явитися можливість звертатися до людини не просто на «ВИ», а з повагою, застосовуючи отриману інформацію.

Правильно уточніть інформацію про адресу організації і обговорюючи час, заздалегідь вирішіть, чи немає якихось інших обставин, здатних перешкодити зустрічі. Причому, якщо трапилося так, що намітилося ще кілька зустрічей на цей день, різницю між ними потрібно робити в 2-3 години. Це допоможе бути пунктуальним і вирішить ряд питань. Потрібно розуміти, що співбесіди бувають різними, і будь-яка з них може значно затягнутися, що і порушить ваші плани.

Варто заздалегідь ретельно вивчити інформацію про те, як потрібно правильно поводитися на співбесіді, про що говорити і як справити хороше враження. Більш детально ці питання розглянемо далі.

2-й етап. Підготовка до зустрічі

На цьому етапі потрібно правильно провести ряд дій, що дозволять правильно зібрати і налаштувати вас на майбутню співбесіду.

 1. «Документи». Для початку потрібно подбати про всі документи, які можуть стати в нагоді. Ви можете скласти резюме і роздрукувати його в 2 примірниках, покласти паспорт, дипломи про освіту, можливі сертифікати, що підтверджують рівні і ступені курсів, які свого часу вдалося закінчити.
 2. «Потенційний роботодавець». З метою власного саморозвитку потрібно постаратися знайти інформацію про організацію, яку ви збираєтеся відвідати. Це можна зробити в інтернеті. Хоча б поверхнево вивчити цілі та напрямки діяльності, продукцію, яка підлягає реалізації, роки заснування, параметри розвитку, етапи її становлення, ви зможете в розмові з керівником переконливо пояснити всі свої наміри і їх серйозність.
 3. «Маршрут». Потрібно продумати маршрут вашого прямування, з можливими зупинками, пересадками і пошуком місця розташування будівлі.
 4. «Питання та відповіді». Спробуйте продумати можливі питання, які можуть прозвучати і приблизні відповіді, які будуть переконливі і максимально чесні. Налаштуйте себе на можливі тести і спеціальні завдання. Непогано було б скласти ряд власних питань, які можуть бути актуальні в бесіді і в подальшому допоможуть вам зробити власні висновки про вакансії і роботу в цілому.
 5. «Дрес-код». Коли, всі попередні етапи зроблені, залишиться тільки вирішити, в якому одязі піти на зустріч і як справити найбільш сприятливе враження на керівника. Нехай, це буде дуже строгий діловий костюм, доглянуті нігті, волосся, чисте взуття, що вцілому дасть ефект доброго відношення до вашої кандидатури.

3-й етап. Співбесіда

Це те саме, заради чого ви і старалися. Потрібно постаратися прийти хвилин на 10 раніше призначеного терміну, заспокоїтися і віддихатися. Спочатку варто повідомити секретарю про те, що ви прибули, а потім на запрошення увійти до кабінету.

Проходячи до зазначеного вам стільця, потрібно привітатися, трохи посміхнутися, і, звертаючись на ім’я по батькові подякувати за запрошення на співбесіду саме в цю організацію. Мобільний телефон при цьому повинен бути або відключений, або поставлений на беззвучний режим.

4-й етап. Підсумки

За результатами проведеної бесіди, вас або попросять зачекати за дверима, або озвучать терміни, в які буде прийнято рішення. Але, може статися і так, що, вже закінчуючи розмову, керівник призначить дату вашого виходу на стажування.

Як вести себе на співбесіді – 6 практичних порад

Існує кілька основних нюансів і моментів, на які варто звернути увагу, для того, щоб зустріч пройшла успішно, і враження про вас залишилося тільки позитивним. Дотримуватися їх не складно.

Порада № 1. Не запізнюватись

Як вже говорилося раніше, прийти на зустріч потрібно хоча б на 10 хвилин раніше. Місце вам звичайно не знайоме, а налаштувати себе обов’язково потрібно, та й запізнення хоча б на півтори хвилини може негативно позначитися на початку співбесіди.

Порада №2. Дотримуватися зовнішнього вигляду

Перед входом до кабінету потрібно обов’язково постукати, швидко оглянути ще раз свій зовнішній вигляд, прибрати жуйку і всілякі дрібниці, здатні його зіпсувати.

Порада №3. Проявити повагу до роботодавця

Назвіть своє ім’я, будьте усміхненими і постарайтеся тримати увагу співробітника організації на собі. Звертайтеся до нього тільки на ім’я по батькові і лише в рідкісних випадках, так, як він сам дозволить себе називати.

Порада №4. Поводитися впевнено

Для того, щоб зняти стрес, за порадами психологів, варто заздалегідь зізнатися в своєму хвилюванні. Це допоможе не тільки повірити вам, але і налаштувати подальший темп розмови в потрібному руслі. А ви, зможете трохи розслабитися.

Спробуйте знайти правильне місце і сісти так, щоб ваше обличчя було обернене саме до співрозмовника. Не потрібно розвалюватися на стільці або сильно затискатися, схрещувати ноги або перекладати їх з однієї на іншу.

Доведений факт, що перебуваючи чітко навпроти свого інтерв’юера, людина сприймає його як противника, який має право вирішувати вашу долю. Тому, зручніше буде, якщо вам вдасться поставити стілець трохи по діагоналі.

У процесі розмови важливо стежити за жестикуляцією своїх рук. Не варто ними сильно розмахувати або стискати в кулаки і смикати ручку або олівець. Потрібно постаратися рухати ними спокійно і плавно. При цьому ваше обличчя має бути відкритим і щирим. Фахівці радять спробувати подумки намалювати коло між вами і рекрутером, та візуально дивитися в його центр.

Всі питання слухайте уважно і намагайтеся відповідати тільки тоді, коли вас про це попросять. Причому, відповідати потрібно по суті і протягом 2-3 хвилин, не затягуючи і не скорочуючи інформацію. Якщо раптом ви не почули питання, попросіть повторити його, але не варто робити цього дуже часто. До речі, такі відповіді, як «так» і «ні», вважаються короткими і вимовляючи їх низьким голосом складається уява про вашу нерішучість і незнання матеріалу, про який ви говорите.

Порада №5. Розповісти про себе

У разі, коли керівник просить розповісти трохи про себе, не потрібно починати історію з моменту вашого народження і заглиблюватися в великі подробиці. Говоріть чітко і по справі. Розкажіть про те, які освітні заклади закінчили, які посади займали, яким був кар’єрний ріст і трохи про причини, що спонукали вас прийти на співбесіду саме в цю компанію.

Порада №6. Поводимося природно

Не забувайте посміхатися, а для того, щоб трохи розслабити обстановку, або зробити якийсь із ваших промахів незначним, вживайте влучні жарти, або зовсім ненав’язливий гумор. Навіть в діловій розмові приємна посмішка не завадить, а можливо і розповість про вашу впевненість.

Закінчуючи розмову, обов’язково варто подякувати співробітнику і компанії в його особі за надану можливість спробувати свої сили.

Питання і відповіді на співбесіду при прийомі на роботу

Звичайно, запланована співбесіда, може відбуватися за сценарієм визначеним співробітником організації, що запрошує вас на неї. Але, в будь-якому випадку, те, що не можна ніяк виключити, це запитання, що задаються для отримання потрібної інформації. Американські вчені проводили ряд власних досліджень, розробляли і підтверджували теорії, прийшовши до висновку, що на будь-яких співбесідах задаються 20 стандартних запитань, 15 з яких є основними, а 5 додатковими.

Питання 1. Що ви можете розповісти про себе?

Відповідь: вам потрібно постаратися скласти розповідь коротко, але не сухо, при цьому немає необхідності кричати, висловлюватися ненормативною лексикою, використовувати специфічні фрази, які стосуються жаргонів чи діалектів. Постарайтеся укластися в часовий відрізок в 3 хвилини.

В процесі розповіді якомога ширше розкрийте інформацію про вашу освіту, успіхи не тільки в професійному напрямку, але і в особистому розвитку.

Згадайте про успіхи власного кар’єрного росту і заслуги. В результаті розкажіть про те, чому і що хочете поміняти в своєму житті, і як би це вдалося, отримавши вакансію в даній компанії. Тільки не намагайтеся лестити. Це завжди помітно і недоречно.

Питання 2. Чим привабила вас саме ця компанія?

Відповідь: цю відповідь можна сформувати, при підготовці вдома. На інтернет ресурсах, трохи вивчивши історію компанії, її напрямок діяльності, можна найбільш правильно вибудувати фрази і в цілому розповідь. Але, не варто говорити про те, що буде звучати банально.

Наприклад, про саму організацію та як вона вам подобається, про те, що ви зможете в перспективі змінити її на краще. Більш доречним буде відповідь такого характеру.

Знаючи про те, що компанія займається виробництвом дитячого харчування, розкажіть, що ви відчуваєте особливу любов до дітей і турбуєтеся про безпеку продуктів на ринку виробників сумішей. А завдяки працевлаштуванню зможете усвідомити на скільки цей процес опрацьований в даній компанії і що ви б могли запропонувати в даному напрямку.

Питання 3. Як ви вирішували конфлікти всередині свого колективу на колишньому місці роботи?

Відповідь: звичайно, на таке підступне питання слід спробувати привести 2 або 3 ефективних методи вирішення. Але, не варто говорити про те, що раніше, ваш колектив тільки і робив, що конфліктував, в результаті чого всі необхідні функції доводилося виконувати тільки особисто вам.

Навпаки, розкажіть, як вдалося налагодити процес роботи, як чітко розподілялися обов’язки і що саме такі ситуації виникали досить рідко. Переконайте свого співрозмовника в ваших ділових якостях.

Питання 4. Яку зарплату ви хотіли б отримувати?

Відповідь: в цій ситуації непогано заздалегідь переглянути інформацію по подібним вакансіях в іншій організаціях та вирішити для себе конкретну суму.

Керівник зазвичай, хоче розуміти, який співробітник приходить до нього на роботу, наскільки він сам оцінює свою працю.

Але, торгуватися тут не варто, вести довгі дискусії з цього приводу теж не красиво. Потрібно розуміти, що якщо це величезна організація, яка володіє великим штатом співробітників і є не тільки регіональною, а зі світовим ім’ям, то рівень оплати своєї праці можна підняти на 30% від середньостатистичного.

Питання 5. Чому ви пішли з колишнього місця роботи?

Відповідь: задаючи таке питання, майбутній роботодавець дійсно хоче дізнатися справжню причину вашого відходу і зрозуміти чи не вплине щось подібне на процес роботи його компанії. В цьому випадку, звичайно, брехати не можна, потрібно спробувати коректно сформулювати свою думку і правильно донести її до співрозмовника.

Може виникнути така ситуація, при якій дані про колишнє ваше місце роботи вже відомі, і справжня причина давно не таємниця. А питання вам задали, тільки для того, щоб підтвердити свої дані.

Наприклад, якщо ви були дуже завантажені незрозумілою роботою, терміни її виконання були обмежені, а поведінка керівного персоналу неадекватною, можна розповісти наступне.

Мені було складно справлятися з постійним потоком роботи, терміни виконання якої були мізерно малі і нереальні до виконання. Я не боюся великих обсягів, мені подобається знаходиться в потоці справ, але підходити до питання часового її виконання потрібно розумно.

Підсумовуючи таку ситуацію, можна сказати, що в сучасному світі, дуже часто функції набору персоналу передаються спеціальним агентствам, які мають тривалий досвід і широку спеціалізацію.

Але, навіть те, що на першому етапі вам не вдасться побачитися з самим керівником, не говорить про те, що потрібно розслабитися і навіть не думати про бажання справити на співрозмовника гарне враження.

Навпаки, варто зрозуміти, що вам доведеться пройти навіть 2 співбесіди. І готуватися до них потрібно з подвійною силою. Всі аутсорсингові агентства працюють виключно за договорами з організаціями і керуються в основному параметрами наданими самими керівниками, підбираючи співробітників, максимально відповідних на задану посаду.

Претендентів може бути багато, і ваше завдання не просто зачарувати співрозмовника, доводячи свої ділові якості, але і перевершити інших бажаючих.

Продаж ручки на співбесіді – 7 рекомендації + приклад

Цілком зрозуміло, що проведення такого методу прийому на роботу – є дуже хвилюючим і ситуація стає стресовою. Але, є ряд вакансій, при яких претенденти повинні бути стресостійкими і вміти вирішувати поставленні завдання.

Насправді, ставлячи це питання на співбесіді керівник має на меті подивитися на ваші дії в незапланованій ситуації і виявити ваше вміння володіти технікою продажів. Для цього, звичайно потрібно розуміти мотиви співрозмовника і ясно усвідомлювати, що від того наскільки влучною буде ваша відповідь, залежить і кінцеве рішення, особливо, якщо вакансія передбачає прямі продажі.

Отже, яка ж модель вашої поведінки при питанні про продаж ручки або іншого товару?

Не варто поспішати, і відразу видавати спонтанні рішення. Тим більше якщо ви дуже сильно хвилюєтеся, попросіть 1 хвилину на роздуми.

Далі, візьміть в руки той самий товар (ручку) і постарайтеся його уважно вивчити. Розгляньте всі плюси і мінуси, зробіть основні акценти на унікальність.

Спробуйте дотримуватися основних етапів продажів, а якщо вони вам не знайомі, і досвіду в цьому питанні немає, постарайтеся вивчити їх, хоча б поверхнево. Для цього є величезна кількість підходящої літератури і статті в інтернеті. Якщо навіть ваша спроба буде виглядати невміло зі сторони, все одно керівник оцінить її по достоїнству і помітить вашу завзятість.

Постарайтеся зрозуміти, кому ви її продаєте, і оцінити потреби цієї людини, а задаючи додаткові питання, використовуйте техніку активного слухання. Аналізуйте відповіді. Наприклад, запитайте: Як часто ви пишете? Чи маєте ви запасну ручку? Або чим вона вам подобається, а може буде краще щось змінити в ній?

Намагаючись продати щось конкретне, не потрібно брехати і активно вигадувати. Не варто завищувати ціну.

Намагайтеся протягом усього часу підтримувати вербальний контакт. Непогано було б дати цю ручку в руки потенційному покупцеві, щоб він в реальності сам зміг оцінити всі властивості.

Після того, як все-таки вдасться отримати згоду на покупку, доцільно буде запропонувати ще й блокнот або запасну пасту, хоча може бути навіть інший супутній товар.

Починаючи продавати, до вас поступово прийде впевненість, але, при цьому природно, що ваш співрозмовник буде корегувати розмову своїми запереченнями. І в цьому немає нічого дивного, головне правильно на них реагувати і не входити в ступор.

Наприклад, на питання: «Та навіщо мені вона потрібна?» Можна легко і просто відповісти: «Я розумію, що у вас вже є ручка, значить ви знаєте, що таке діловий підхід, і, було б дуже прикро, якщо її чорнило закінчиться в самий невідповідний момент. Візьміть про запас і будете впевнені, що в будь-якій ситуації, складнощів не виникне».

Насправді, якщо бути відвертими, то в кадровій політиці дуже складна ситуація. Керівники прагнуть знайти дійсно достойного фахівця і прийняти його до себе в організацію на роботу. Але таких одиниці. Тому, тямущий продавець, який вміє працювати і знає як продати себе на співбесіді, а також методи і техніки продажів, застосовуючи їх регулярно на практиці, буде дуже необхідний. А зрозуміти це допомагає процес співбесіди.

13 типових помилок претендентів на співбесіді

Звісно, ми завжди намагаємося продумати кожен свій наступний крок, але якщо раптом отримуємо відмову, довго не можемо зрозуміти, що ж сприяло цьому рішенню.

Насправді існує кілька типових помилок, що призводять до такого результату.

 1. Запізнення. Перша і найстрашніша помилка. У цьому питанні ваша пунктуальність просто повинна зашкалювати.
 2. Неохайний зовнішній вигляд. На це варто звернути особливу увагу, тим більше, що можна підготуватися заздалегідь і грунтовно.
 3. Супровід. Такі питання вирішуються тільки самостійно і ніяких дружин, чоловіків, родичів, друзів, подружок в кабінети запрошувати не потрібно. Формується відразу негативна думка.
 4. Невпевнена поведінка. Налаштуйте себе на те, що все в житті має своє значення, і якщо навіть зустріч буде невдалою, це дасть шанс працювати в іншій організації, адже альтернативні варіанти завжди є. Заспокойтеся і вирушайте на зустріч.
 5. Розмова по мобільному телефону. Вимкніть телефон на час співбесіди, буде не дуже зручно в процесі співбесіди відволікатися і витрачати чужий час на ваші особисті розмови.
 6. Питання про гроші. Якщо протягом усієї зустрічі буде постійно спливати тема обговорення фінансів і розміру оплат, це призведе до однозначної відмови.
 7. Зарозумілість і самовпевненість. Така поведінка теж не допустима. Зрозуміло звичайно, що ви приходите пропонувати свої знання і вміння, але робити це потрібно коректно і відповідно до ситуації.
 8. Брехня. Не потрібно намагатися брехати, адже, як відомо, правда рано чи пізно розкриється і це створить вам негативний імідж.
 9. Зайва відвертість. Найчастіше кандидати, відповідаючи на питання, намагаються завоювати довіру до себе, озвучуючи зайву непотрібну інформацію. І це дуже сильно може нашкодити. Не потрібно обговорювати своє особисте життя, якусь неприязнь до людей, або гріхи минулого.
 10. Дратівлива реакція на запитання. Багато керівників, з метою перевірки, можуть кілька разів ставити одне і те ж питання. Варто стежити за своїми емоціями, хоча, фахівці і дозволяють на тричі задане питання проявити невелику дратівливість. У їх розумінні, така реакція дасть знати співрозмовнику про те, що ви уважні і стежете за ходом співбесіди. Але, не варто підвищувати голос і намагатися лаятися.
 11. Критика співробітників або начальників, з якими ви працювали раніше. Ні в якому разі, не варто навіть обговорювати цю тему. Найчастіше відповіді просто проектуються на існуючу ситуацію і це не коректно.
 12. Багатослівність. Це теж одна з основних помилок. Така поведінка стомлює. Керівник бажає чути чітку і значущу відповідь на своє питання. Іноді зустрічаються кандидати, які починають розмовляти про одну тему, а в процесі встигають обговорити ще кілька.
 13. Відсутність зворотного зв’язку. Після того, як пройшла співбесіда, тим більше, якщо вами було дано обіцянку зателефонувати, не варто приймати швидких рішень, і самостійно припускати, підійшла ваша кандидатура чи ні. Наберіть номер телефону в зазначений час самостійно і дізнайтеся, чим закінчилася для приймаючої сторони ваша бесіда.

Відео

1) Як поводитися на співбесіді при прийомі на роботу – поради і рекомендації

2) Приклад продажу послуги на співбесіді

Як отримати роботу без співбесіди

Як не дивно, але співбесіди як вид перевірки майбутнього співробітника на профпридатність поступово відходять у минуле – все більше людей в наші дні знаходять роботу в інтернеті і виконують обов’язки з дому, працюючи в комфортних умовах. Зазвичай, вакансії в інтернеті зовсім не обов’язково вимагають проходження суворої співбесіди, головне для замовника – це якість виконуваної роботи.

Щоб отримати роботу в мережі найчастіше слід лише виконати тестове завдання, яке дозволяє продемонструвати замовнику ваші навички. В цілому, у роботи в інтернеті ще багато інших переваг, це і гнучкий графік роботи, і високий стабільний заробіток.

Висновок

Тепер, прочитавши інформацію, складається певний сценарій дій і відповіді на питання: «Як вести себе на співбесіді при прийомі на роботу?», «Як продати товар?» і т.д. Не варто боятися і проявляти зайву нервозність, це не тільки зашкодить, але і може згодом позначитися на вашому здоров’ї.

Наберіться впевненості, що за плечима у вас досвід, знання всіх основних процесів, тривалий період практики і величезна кількість вирішених питань. Зберіть свої сили і налаштуйтеся на позитив. Але в ніч перед співбесідою обов’язково виспіться, даючи організму трохи зміцніти.

Варто пам’ятати, що ваші співрозмовники, які беруть на роботу, теж люди, яким властиві помилки. І це не означає, що вони повинні бути налаштовані вороже.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь