Як стати справжнім мисливцем за пригодами, а не банальним туристом!

1. Шукайте незвичайне. Переглянути Ейфелеву вежу або Велику китайську стіну – це, звичайно, цікаво, але варто також шукати місця, які знаходяться не так близько до головних дорогіх і цивілізації. Часто вони заховані від звичайних туристів, але їх завжди можна знайти за допомогою місцевого населення, запитавши в жителів про те, що варто подивитися в їхньому регіоні. Можливо, вони покажуть вам свої найпотаємніші, священні місця, приховану від людського ока красу природи та багато іншого.Як стати справжнім мисливцем за пригодами

2. Їдьте туди, де немає туристів. Іноді здається, що в сучасному світі не так вже й просто знайти місця, не протоптані звичайними туристами. За останні кілька років туризм почав розвиватися дуже активно і багато країн зробили його однією з найприбутковіших галузей економічного підйому. Але, все ж, є безліч місць, де туристами ще не пройдені усі стежки. Про такі місця, можливо, не буде написано в Інтернеті або в путівниках, але цим вони і унікальні, адже люди там ще зберегли свою гостинність і відносяться до мандрівників з повагою та інтересом.

3. Не витрачайте багато грошей – все найцікавіше доступне задарма. Вам здається, що для того, щоб подорожувати і побачити світ потрібно багато грошей? Але це не так. Насправді, пізнати світ, побачити як живуть інші народи, подивитися на красу природи можна не витративши ні копійки. Тому не поспішайте викидати гроші на дорогі музеї чи національні парки, краще заощаджуйте їх і спробуйте зовсім безкоштовно зблизитися з місцевим населенням, побродити по вуличках, сходити в похід або познайомитися з новими людьми. Завдяки цьому у вас залишиться набагато більше хороших спогадів про країну, які будуть якісно відрізнятися від тих, що пов’язані з туристичним бізнесом, адже ви побачите реальне життя, а не ту фантазію, яку намагаються вам підсунути туристичні агентства.

4. Рухайтеся і пересувайтеся. Уявіть, що ви купуєте турпакет, вас везуть в іншу країну, ви всю відпустку живете в готелі, плаваєте в морі, засмагаєте під палючим сонцем і, можливо, на кілька днів вас вивозять подивитися старовинний храм, музей або природну пам’ятку. В цьому випадку ви майже весь час проводите в «резервації» і не можете побачити реального життя, яке кипить за стінами готелю і турзони. Адже саме за стінами готелю криється розгадка таємниці місцевого колориту, характеру, культури, вірувань і традицій. Можливо, вам більше сподобається самостійно переміщатися по країні, спілкуватися з людьми, бачити багато всього цікавого і нового. Вибір завжди за вами.Як стати справжнім мисливцем за пригодами

5. Пробуйте місцеву кухню. У кожній країні їжте те, що їдять в ній місцеві люди. Пам’ятайте, що їжа в Макдональдсі по всьому світу майже однакова, тому харчування фастфудом не допоможе глибше проникнути в культуру місцевого населення. Розмірковуючи про те, де поїсти, вибирайте місця, які користуються популярністю у місцевих людей. Дізнатися про такі ви можете, спитавши кількох жителів про те, де можна смачно поїсти.

6. Не користуйтеся послугами гідів. Спробуйте відмовитися від послуг туристичних компаній і прогулюйтеся містами самі. (Виняток становлять унікальні гіди, які мають незвичайні індивідуальні програми і можуть показати вам реальне життя того чи іншого місця. Звичайно це люди, які вже багато років прожили в цій місцевості і знають багато всього цікавого). Гуляйте вулицями міст самі, а іноді ховайте карту подалі в рюкзак і насолоджуйтеся можливістю бути першовідкривачем. Відчуйте свободу, адже вам не потрібно слідувати за гідом або чекати групу. І не бійтеся заблукати, адже це теж частина пригоди.

7. Робіть те, що вам подобається. Якщо ви запланували під час подорожі подивитися в місті чи країні певні місця, але прибувши на місце, ви не хочете слідувати плану, робіть те, що вам хочеться. Якщо ви відчуваєте, що вам краще відіспатися і продовжити шлях завтра, прислухайтеся до свого організму. Якщо ви хочете змінити свій маршрут, міняйте його, слухайте інтуїцію і серце.Як стати справжнім мисливцем за пригодами

8. Користуйтеся місцевим транспортом. Сидячи (або лежачи) пліч-о-пліч з місцевими людьми, ви відчуєте єднання з ними і матимете можливість зрозуміти їх краще. Автостоп, проїзд в дешевих поїздах і автобусах зблизить вас з ними. Так, швидше за все, ви відчуєте деякий дискомфорт, а також надлишок уваги до себе, але така пригода як, наприклад, проїзд в поїздах в Індії чи Китаю по найдешевшому квитку, запам’ятається вам набагато більше, ніж відвідування екскурсії або музею!

9. Насолоджуйтесь моментом. Під час подорожі живіть «тут і зараз», відчувайте кожну мить, спробуйте запам’ятати все. Навіть якщо ви потрапили в неприємну ситуацію, подумайте, як ви будете її згадувати і сміятися над нею через деякий час.

10. Не поспішайте. Часто у людей на подорож є обмежена кількість часу, за який вони намагаються побачити побільше. Але, якщо ви будете поспішати, ви пропустите багато цікавого. Постарайтеся отримувати задоволення від кожного дня і кожного моменту. Поспіх не приносить насолоди. Відвідування більшої кількості пам’яток зовсім не означає, що ви більше від цього отримаєте і станете щасливішими. Краще побачити менше, але не гнатися в поспіху, щоб виконати план і поставити галочку «Тут був Я».Як стати справжнім мисливцем за пригодами

11. Заводьте нові знайомства. Зрозуміти країну неможливо без спілкування з місцевим населенням. Тому, більше часу варто приділяти не пам’яткам, а знайомствам. Якщо вас запрошують в гості, завжди приймайте пропозиції, контактуйте з місцевими людьми, наприклад, за допомогою сайту Каучсерфінг.

12. Дізнавайтеся про правила, закони і традиції. Перед тим як відправитися в іншу країну, обов’язково підготуйтеся до цього інформаційно. Почитайте в книгах, на форумах або запитайте у друзів, що можна і чого не можна робити в тій чи іншій країні.

13. Вчіть мови. У кожній країні постарайтеся вивчити хоча б кілька найважливіших слів, наприклад: «Привіт», «До побачення», «Дякую», «Можна» та інші. Це допоможе вам налагодити контакт з людьми і показати свою повагу до них і їх мови. Їм буде приємно, що ви намагаєтеся вивчити їх слова.Як стати справжнім мисливцем за пригодами

14. Проявляйте повагу. Поважайте людей, їх звичаї, мову, історію, правителів. Запитуйте у них дозвіл і дізнавайтеся як краще поводитися в різних ситуаціях.

15. Всі ми люди. Місце, яке ви відвідуєте – це чиєсь життя, і з ним варто рахуватися, тому поводьтеся відповідно. Не уподібнюйтеся тим «тюленям», які вважають, що заплативши за путівку, вони мають право робити все що завгодно в новій країні і думка місцевих людей їх не цікавить.

16. Закони повернення енергії ніхто не відміняв. Знайте, що все в світі повертається. Тому поводьтеся так, як хотіли б, щоб інші люди поводилися з вами або у вашій країні. Пам’ятайте, що все хороше, що ви зробили у житті, повернеться до вас так само, як і все погане. Будьте хорошою людиною, і ваша подорож подарує вам найкращі моменти!

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь