Як розрубати “гордіїв вузол” окупованого ДонбасуВпродовж останніх днів події спресовані як шари макулатури. За зміною повідомлень у ЗМІ втрачаються акценти, які опосередковано показують загальний вектор розвитку… Вчора вкотре від Президента прозвучала готовність провести вибори на окупованих територіях Донбасу.

І вкотре необхідно осмислювати наслідки такого рішення.

Історія спроб врегулювання “конфлікту на Сході України” має 2 ключові етапи:

Перший етап розпочався з анексією Криму і його можна сформулювати таким чином: «Що б такого зробити з Росією, щоб вона відчепилася від України і припинила нищити світовий юридичний порядок?». Це етап тривав до моменту підписання «Мінських угод-1» і характеризувався запровадженням санкцій проти Росії.

Після Мінська-1 настав другий етап, який можна сформулювати так: «Щоб такого зробити з Україною, щоб Росія припинила нищити світовий юридичний порядок?». Наслідком цього перевороту у свідомості стали спроби нав’язати зміни до Конституції України та запровадження «особливого статусу» для окупованої частини Донеччини і Луганщини.

Невдала спроба з «особливим статусом» призвела до пошуку нового шляху «вирішення» – а давайте проведемо «вибори» на окупованому Донбасі!

Торжество абсурду – намагатися покарати постраждалого, щоб вгамувати нападника.

Цей “гордіїв вузол” розрубати може тільки сама Україна, визавши окуповані території такими юридично. Закон “Про тимчасово окуповану територію України” (законопроект 3593) не лише називає Росію окупантом і визначає дати початку окупації. Прийняття такого закону змусить весь світ побачити війну Росії проти України крізь призму міжнародного права, так званого “права війни”.

Прийняття такого закону є єдиним способом в майбутньому змусити Росію компенсувати завдані Україні збитки.

Прийняття такого закону відразу стає запобіжником проведення будь-яких виборів. Адже в ОРДЛО вибори проводити можна, а на території, яка є тимчасово окупованою – ні.

Ну і нарешті, назвавши речі своїми іменами ми змусимо світ повернутися до початкової тверезої думки «Що б такого зробити з Росією, щоб вона відчепилася від України і припинила нищити світовий юридичний порядок?».

Оксана СИРОЇД, віце-спікер Верховної Ради

Загрузка...