Хвиля відрази до російських новин докотилася до Молдови

У Молдові депутат вимагає заборонити трансляцію новин і політичних телепередач російського виробництва.

Із відповідним зверененням до Координаційної ради з телебачення і радіо виступила депутат Ліберал-реформаторської партії Ганна Гуцу, повідомляє Коммерсантъ.md.

Натомість вона пропонує наповнити ефір європейськими, молдовськими новинами, а також музичними або розважальними передачами.

Своє прохання пані Гуцу пояснює політичними подіями в Україні та «агресією» Росії по відношенню до України. «Російські телеканали вдаються до активної пропаганди, через яку громадську думку отруєно фальсифікаціями, що поширюють у шовіністичному дусі та які підбурюють до розпалювання міжнаціональної ворожнечі з метою виправдати анексію Криму Росією»,- йдеться у зверненні.

Як приклад застосування подібних заходів пані Гуцу також наводить Україну, де нещодавно заборонили показ низки російських телеканалів.

Зазначимо, депутат Ганна Гуцу стала широко відома публіці завдяки своїм законодавчим ініціативам, пов’язаних із поширенням російської мови на території Молдови. Зокрема, пані Гуцу направила запит до Конституційного суду, вимагаючи дати висновок з приводу змісту статті 13 Конституції РМ, що стосується державної мови – молдовська чи румунська, зареєструвала проект, що стосується лінгвістичної політики РМ, що зобов’язує громадян вивчати румунську мову для повноцінної інтеграції у суспільство і професійної сфери. А в кінці лютого ліберал-реформатор запропонувала, щоб обов’язковий обсяг телереклами держмовою був закріплений на рівні 80% і не менше 80% всіх трансльованих в Молдові телеканалів були румунськомовними.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь