Ходорковський готовий допомогти Україні з поверненням корупційних грошей

Російський громадський діяч Михайло Ходорковський готовий допомогти з поверненням в Україну грошей, отриманих корупційним шляхом.

“Буде інтерес – готовий допомогти з механізмом, який вже існує, і готовий допомогти довести тему до кінця. Але я можу допомогти ззовні, я не можу допомогти з формуванням запитів від тутешніх правоохоронних органів. Я не можу допомогти з тим, щоб ваші урядові чиновники виконали свою частину роботи… Довести цю тему, хоча б у Швейцарії до кінця – реально. Давайте спробуємо”, – сказав Ходорковський у суботу в Харкові на зустрічі з бізнесом в рамках конгресу “Росія-Україна: діалог”, передає “Інтерфакс-Україна”.

На його думку, для України питання боротьби з корупцією – це питання національного виживання.

“Для України питання боротьби з корупцією – це питання національного виживання. Якщо когось не цікавить українська національна держава, про цю частину проблеми потрібно забути. Якщо когось цікавить українська національна держава, про цю частину проблеми потрібно пам’ятати”, – сказав Ходорковський.

Він також зауважив, що “репатріація” грошей на відміну від арешту рахунків потребує більшого часу та системності.

“Серйозні хабарі банкнотами не дають, їх дають переведенням на рахунки. А це означає, що ті люди, які дають або беруть, перебувають під ризиком арешту рахунків. Зараз рахунки арештовують на “раз”. Це дуже просто і дуже реально. І це дуже серйозна загроза для будь-якого корупціонера. Заарештувати гроші, щоб більше не кортіло – це дуже швидко, репатріювати їх назад справа не така швидка… Це важко, але реально. Я вас запевняю, що якби люди, що сидять за цим столом, навіть 70% тих, хто сидить за цим столом, об’єдналися у рамках однієї з бізнес-асоціацій і просто сказали, що наше питання – повернення грошей в Україну, тому що а) це репутація, б) це страшилка для чиновників на майбутнє, в) – це конкретне скорочення корупційного податку для нас самих, нехай не на пряму, а опосередковано, я вас запевняю, результат був би”, – сказав Ходорковський.

На його думку, такою роботою на рівні держави системно міг би займатися антикорупційний комітет.

“З практичної точки зору антикорупційний комітет має займатися саме конкретним питанням координацією роботи з репатріації заарештованих коштів назад в Україну. Мільярд-два на рік, я вважаю, Україна з цього може мати”, – зазначив Ходорковський.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь