Виявляється, виготовити клей в домашніх умовах дуже просто! І ось як це зробити…

Часто трапляється, що куплений в магазині клей виявляється дуже низької якості. Тому, багато хто прагне знайти альтернативне рішення і намагається створити клейкі речовини самостійно. Людині, яка звикла щось постійно майструвати, експериментувати, дуже корисними будуть поради про те, як зробити клей в домашніх умовах.

[toc]

як зробити канцелярський клей в домашніх умовах

Як зробити клей для шпалер в домашніх умовах з борошна і крохмалю

Зробити клей для шпалер в домашніх умовах дуже просто. Його люди використовують ще з давніх часів.

Зараз, звичайно, виготовляють хороший фабричний клей. Та й асортимент його чималий в продажу. Але в деяких випадках можна зробити клей для шпалер самостійно в домашніх умовах.

Для цього знадобиться всього лише вода, борошно і крохмаль, все це є у нас вдома.

Переваги клею для шпалер з борошна і крохмалю

 • Клей з борошна і крохмалю екологічний, він виготовляється тільки з натуральних продуктів. До речі, в сучасний фабричний клей часто додають протигрибкові компоненти, різні антибактеріальні добавки та іншу хімію. А після ремонту ми всім цим дихаємо. Тому варто задуматися, який клей краще використовувати.
 • Клей з борошна економічний, так як його компоненти не дорогі, та й не потрібно купувати їх спеціально, а витрати зовсім невеликі.
 • Клей підходить для будь-яких видів паперових шпалер.
 • Він добре склеюється з будь-якою поверхнею, навіть пофарбованою фарбою або покритою оліфою.
 • Не призводить до размокання тонкого паперу і пошкодження шпалер.
 • Не має неприємного запаху.
 • Не залишає після себе плям.

Зберігається клей не довго, та це нам не дуже потрібно. Можна потримати його в холодильнику 1-2 дні, потім він може скиснути.

Процес приготування клею для шпалер

Подивилися, що пишуть в інтернеті з цього приводу, і хочемо зауважити, що багато з чим ми не згодні. В окремих джерелах стверджують, що клей можна використовувати лише в теплому вигляді. Це неправда. Часто пишуть якісь абсолютно нереальні пропорції борошна і води.

Ми вам розповімо свій рецепт, перевірений роками.

Клей для шпалер можна зробити лише тільки з борошна або тільки з крохмалю. Але ми використовуємо обидва ці інгредієнти. Хоч борошно і володіє хорошими властивостями склеювання, але крохмаль їх доповнює і робить клей більш якісним і надійним.

Довго варити клей не потрібно! Всього лише потрібно заварити його, як під час приготування киселю.

 1. На трилітрову каструлю води потрібно взяти одну повну (але без великої гірки) склянку борошна і дві столові ложки крохмалю (теж повних з маленькою гіркою). Борошно підійде будь-яке, сорт його не відіграє великої ролі.
 2. Потрібно наповнити 3-х літрову каструлю не до верху, а залишити місце для суміші борошна і крохмалю.
 3. Ставимо каструлю з водою на вогонь.
 4. Борошно і крохмаль висипаємо в мисочку.
 5. Коли вода почне закипати, в посуд з борошном і крохмалем наливаємо потроху холодну воду (не з холодильника, а просто з-під крана) і ретельно розмішуємо, щоб вийшла однорідна рідка маса без грудочок.
 6. Виливаємо отриману суміш тонкою цівкою в киплячу воду, безперервно помішуючи, і буквально через хвилину вогонь вимикаємо.
 7. Коли клей для шпалер охолоне, проціджуємо його через друшляк, позбавляючись від грудочок, які утворюються в процесі приготування.
 8. Клей готовий, можна приступати до наклеювання шпалер.

Сподіваємось, наш досвід і розповідь про те, як зробити клей для шпалер з борошна і крохмалю в домашніх умовах, вам стане в нагоді.

як зробити рідкий клей в домашніх умовах

Як зробити силікатний клей в домашніх умовах

Використання силікатного клею

При роботі з великою кількістю документів дуже важливо, щоб нічого не загубилося. Для цього папір постійно скріплюють разом, використовуючи силікатний клей. Він являє собою безбарвну рідину, досить рідку, так що працювати з ним потрібно обережно. Виготовляється він на основі мінеральних речовин, тому може бути відтворений навіть в домашніх умовах. Для цього знадобиться невеликий набір інгредієнтів, знання основ хімії і трохи терпіння.

Коли хтось чує приставку «силікатний», то йому відразу уявляється щось промислове і складне. Але насправді з цією речовиною знайомі практично всі люди. Досить подивитися фото силікатного клею в інтернеті, і все стане ясно. І уявлення про щось неймовірне відразу зміниться дитячими спогадами.

У багатьох людей, які люблять відкривати для себе щось нове, виникає питання, як зробити силікатний клей в домашніх умовах? Ця речовина знайома всім з дитинства, адже напевно кожен робив паперові вироби на уроках мистецтва, а потім приносив їх додому і зберігав у спеціальній папці. Але не кожен здогадується, що цей клей дуже просто можна виготовити самостійно.

як зробити гумовий клей в домашніх умовах

Процес приготування силікатного клею

 1. Найскладніше – це роздобути компоненти для майбутнього клею. Знадобляться силікати натрію і калію, а також кремнієва кислота.
 2. Силікати металів необхідно змішати в рівних пропорціях, після чого приготувати розчин 10% кислоти і додати його до отриманої суміші.
 3. Далі ставимо розчин на вогонь, доводимо його до кипіння і кип’ятимо протягом 10 хвилин, ретельно перемішуючи вміст за допомогою довгої палички.
 4. Після охолодження можна використовувати клей для з’єднання паперу і картону.

Спосіб дуже простий, але вимагає обережності. При роботі з хімічними елементами завжди потрібно надягати захисні рукавички і берегти очі. Також не варто для дослідів використовувати кухонний посуд. Краще виділити для цього окремі посудини, які в разі невдачі можна буде без жалю викинути.

Основні недоліки силікатного клею

Застосовується силікатний клей для різних операцій по з’єднанню паперових або картонних виробів, а також додається в клеї для дерева та інші липкі замазки. Він добре справляється з поставленими завданнями, але має цілий ряд недоліків, через які його використання досить обмежене:

 • на відкритому повітрі дуже швидко втрачає свої властивості і твердне, стаючи непридатним для використання. Тому ємність з клеєм завжди потрібно тримати закритою і не залишати її надовго без кришки;
 • з часом клей кристалізується, жовтіє і деформується, в результаті чого папір може зіпсуватися. Тому для важливих документів застосовують інші типи клеючих речовин або канцелярський степлер;
 • через наявність у складі хімічно активних металів реагує з багатьма речовинами, що може привести до негативних наслідків;
 • є дуже небезпечним для органів зору, тому при роботі з клеєм потрібно берегти очі.

Важливо провести виховну роботу з дітьми, так як подібний клей часто використовується при створенні аплікацій.

Перераховані недоліки дають зрозуміти, що канцелярський клей є не більше ніж пережитками минулого. Його вже практично витіснили з ринку сучасні розробки. Остаточно не дає йому зникнути хіба що невисока ціна. У майбутньому він, швидше за все, буде застосовуватися тільки в якості добавок, а в чистому вигляді його використовувати не будуть. Зрештою, навіщо потрібен клей, який з часом зіпсує з’єднані з його допомогою елементи, та ще й так, що їх не можна буде відновити.

Склад і властивості матеріалів силікатного клею

Склад силікатного клею з хімічної точки зору є досить складним. Він являє собою сплав оксидів натрію і кремнію, який утворює у водному середовищі поліноміальні зв’язки. Причому молекули металевого оксиду з усіх боків оточені не металевими молекулами. Утворення силікатів можливе тільки з дуже активними елементами металевої групи, тому для отримання клею використовують натрій або калій. У рідкісних випадках можуть брати літій. Іноді до складу додають спеціальні ароматизатори, які не впливають на властивості, але надають речовині приємний запах.

Клей для силікатних блоків являє собою зовсім іншу субстанцію. За своїм зовнішнім виглядом і структурою він більш схожий на розчин, ніж на клей в звичному розумінні. У його склад не входять силікати і кислота. Там використовуються зовсім інші речовини, які надають з’єднувальному матеріалу необхідних при будівництві властивостей. Тому не варто плутати клей і блоки: хоча вони і мають загальний прикметник в назві, але для взаємодії один з одним вони не призначені.

За свої властивостями силікатний клей отримав назву рідке скло. Це пов’язано з тим, що при застиганні він стає дуже твердим, але при цьому крихким. Його вже не вдасться повторно розвести водою. По суті, після затвердіння клей можна сміливо викидати, так як повернути його до життя можна тільки за допомогою складних хімічних маніпуляцій, які будуть абсолютно недоцільні з економічної точки зору.

як зробити гарячий клей в домашніх умовах

Як зробити епоксидний клей в домашніх умовах

Клей – це один з найбільш затребуваних матеріалів в будівництві і в багатьох інших видах діяльності. Звичайно, можна купити клей в магазині, але зроблений своїми руками, він буде набагато надійнішим и ефективнішим.

Епоксидний клей застосовується для склеювання кераміки, металу, деревини або скла, а такоже безлічі інших матеріалів. Його можна застосовувати для усунення тріщин и отворів. Епоксидний клей ідеально підійде як лакове покриття для деревини.

Переваги епоксидного клею в тому, що він вологостійкий і не пропускає олії, його досить просто зробити в домашніх умовах.

Інгредієнти для епоксидного клею.

Для приготування клею вам знадобляться затверджувач і модифікована епоксидна смола. Якщо ж клей готується для будівельних цілей, в нього іноді додаються різні добавки, наприклад, алюмінієва пудра.

Дуже важливо враховувати пропорцію змішування затверджувача і епоксидної смоли, так як надлишок або нестачі розчинника сильно впливають на міцність клею, водостійкість, стійкість до високих температур і різних хімічних речовин. При нестачі затверджувача клей стає липким і не в змозі затверднути на поверхні. При його надлишку затверджувач може з’явитися з часом на поверхні.

При виготовленні епоксидного клею в домашніх умовах потрібно уважно читати інструкцію затверджувача і смоли, які ви придбали, обов’язково дотримуватись зазначених пропорцій, найчастіше вони 1:10, щоб досягнути бажаного результату.

Процес приготування епоксидного клею в домашніх умовах

 1. Приготування епоксидного клею відбувається шляхом ретельного змішування компонентыв. Десять частин смоли перемішують з одніэю частиною затверджувача (пропорції більш точно вказані в інструкції). Змішування роблять вже безпосередьо перед нанесенням на поверхню.
 2. Коли суміш готова її наносять на робочу поверхню, якщо це склеювання двох елементів, то потрібно трохи натиснути. Надлишок клею обережно видалити. Залишити сохнути при кімнатній температурі на 24 години.
 3. Для того щоб підвищити міцність склеювання, після повного висихання протягом декількох годин, предмети можна прогріти при температурі близько 100 °C.

Особливості нанесення епоксидного клею

 • Очищення поверхні. Щоб отримати бажаний ефект адгезії (приклеювання), поверхня з якою планується працювати, повинна бути добре очищеною. Для цього необхідно провести знежирення поверхні за допомогою миючих засобів або розчинника. Потім потрібно зняти глянсове покриття (якщо воно є) за допомогою шліфування. Саме нанесення відбувається в кілька шарів, кожен новий шар наноситься на ще липку поверхню, що не повністю висохла.
 • Температура висихання. Вважається, что при кімнатній температурі епоксидний клей повністю висихає, але це не зовсім так, він твердне приблизно на 80%. Повне висихання займає 72 години при 20°C. Для підвищення міцності клею, можна провести термообробку. Температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на швидкість саморозігріву смоли і її висихання. Якщо при 20 °C для застігання суміші необхідна година, то якщо температура підніметься на 10°C , вона застигне за півгодіни, але якщо опуститься на 10 °C, то її застигання зовсім неможливе. Але дані властивості узагальнені, так як існують і інші поради застосування суміші при різних температурах.

Епоксидний клей є одним з найбільш універсальних, надійних и часто застосовуваних клеїв. Сфера застосування клею практично не обмежена, починаючи від елементарної майстерні взуття, закінчуючи важкою промисловістю.

як можна зробити клей в домашніх умовах

Як зробити клей ПВА в домашніх умовах

Нерідко трапляється так, що в процесі ремонту не вистачає клейкої речовини або клей з потрібними характеристиками неможливо купити в магазині. У таких ситуаціях можна зробити клей ПВА самостійно, тобто в звичайних домашніх умовах. А для того щоб зробити якісний клей ПВА, будуть потрібні такі інгредієнти, які є на кухні в кожної господині.

Різновиди клею ПВА

Сучасний споживач може придбати кілька варіантів клейкої основи:

 • ПВА канцелярський. Клей володіє неводостійкоюосновою, що не дозволяє застосовувати його назовні будинку.
 • Побутовий клей ПВА, який найчастіше використовують при наклеюванні шпалер. Даний вид клейкої основи має підвищену морозостійкість, зберігає свої властивості при температурі до мінус 25 градусів.
 • Виріб марки «М», суперморозостойкій. Ним дозволяється проводити обклеювання поверхні при температурі до мінус 35 градусів.

Будь-який вид клейкої основи передбачає чимало переваг:

 • стійкість до хімічних реакцій;
 • швидкий процес схоплювання;
 • відсутність специфічного запаху;
 • нетоксична основа.

Єдиний недолік – невелика водостійкість. Однак завдяки додатковим компонентам, які виробники додають до основи, коефіцієнт водостійкості клею ПВА в значній мірі підвищився.

зробити клей для мастики в домашніх умовах

Приготування клейкої основи для клею ПВА

Як говорилося раніше, якщо під рукою не виявиться потрібної кількості речовин, що мають клейкі властивості, їх можна зробити самостійно, в домашніх умовах. Щоб зробити якісний клей ПВА, слід підготувати наступні інгредієнти:

 • воду дистильовану (1-1,2 літрів);
 • желатин, що відноситься до фотографічного типу (приблизно 5-6 г);
 • звичайний гліцерин, який продається в аптеці (4-5 г);
 • борошно з пшеничної основи (100-120 г);
 • спирт етиловий (20-25 мл).

Будь-який інгредієнт, крім фотографічного желатину, купити досить просто, відвідавши для цього найближчий магазин або аптечний кіоск. А потрібний вид желатину слід заздалегідь придбати в спеціалізованому магазині.

Щоб в домашніх умовах зробити якісний клей ПВА, потрібно дотримуватися рекомендацій фахівців. Покрокова інструкція приготування клейкої основи в домашніх умовах буде приблизно такий:

 1. Заздалегідь придбаний желатин необхідно замочити в звичайній воді орієнтовно на добу;
 2. Після відведеного часу потрібно розчинити желатинову основу на водяній бані;
 3. До розчиненого компоненту додаються всі інгредієнти, що входять в основу клею ПВА, крім звичайного гліцерину і етилового спирту;
 4. Варити всі інгредієнти до тих пір, поки маса не набуде сметанної густоти, при цьому суміш необхідно постійно помішувати, щоб компоненти не пристали до дна ємності;
 5. Отримавши потрібну консистенцію, маса знімається з водяної бані, трохи остуджується, додається до речовини спирт і гліцерин. Всі інгредієнти знову ретельно перемішуються, усуваються будь-які грудки, які можуть з’явитися при додаванні додаткових компонентів.

На цьому етапі клей ПВА буде готовий, використовувати клейкі речовини в звичайних домашніх умовах можна після того, як маса повністю охолоне. Важко спростувати очевидний факт, який вказує на те, що зробити якісний клей ПВА з простих і доступних кожному інгредієнтів під силу самостійно будь-кому.

Рекомендації щодо застосування клейкої речовини

Щоб використовувати основу для склеювання, важливо не тільки зробити в домашніх умовах якісний клей, але і правильно підготувати оброблювану поверхню. Фахівці рекомендують перед наклеюванням зробити наступне:

 • з поверхні ретельно видалити будь-який вид забруднень і пил;
 • якщо поверхня пориста, її потрібно обробити грунтовкою;
 • стару фарбу необхідно усунути, поверхню знежирити спеціальним розчином;
 • перед нанесенням клейкої речовини слід ретельно розмішати в ємності, нанести на потрібний елемент невеликої кількості клею;
 • всі елементи, які необхідно склеїти, слід міцно притиснути один до одного або поставити спеціальний вантаж на них.

Самостійно приготований клей ПВА можна зберігати протягом півроку. Якщо речовина використана не до кінця, її залишок рекомендується зберігати при температурі 10-15 градусів зі знаком «плюс». Якщо клеюча речовина, буде зберігатися при «мінусовій» температурі, використовувати її можна протягом одного місяця. Якщо при виготовленні полівінілацетату виникнуть труднощі, можна завжди зайти на сайт і переглянути інформацію повторно. Отримана інформація допоможе з легкістю зробити якісний клей ПВА в домашніх умовах.

як зробити клей олівець в домашніх умовах

Як зробити клей-олівець в домашніх умовах

Клеючі речовини випускаються в різних формах: рідка, суха суміш, пістолет і олівець. Клей може бути рідким, в’язким або твердим. Для канцелярських робіт найзручнішим вважається твердий клей в формі олівця. Він коштує досить дорого, але при цьому є найзручнішим і економічним. Цікаво, що його можна зробити в домашніх умовах з підручних матеріалів. Як зробити клей-олівець в домашніх умовах своїми руками читайте нижче.

Простий спосіб виготовлення клею-олівця в домашніх умовах

Виготовити саму форму досить просто, для цього підійде як упаковка від витраченого клею, дезодоранту-стіку і навіть картонна трубка. Головне, щоб упаковка зберігала герметичність, а клей легко видавлювався.

Зробити клей-олівець в домашніх умовах своїми руками можна наступним чином:

 1. Візьміть шматок господарського мила і натріть його на дрібній тертці. Якщо такої немає під рукою, можна настругати стружку ножем. Але треба враховувати, що стружка повинна бути дуже дрібною, щоб мило могло швидко розчинитися.
 2. Взяти отриману мильну стружку і змішати її з водою, в розрахунку 2 ст. ложки мильної основи на 1 ст. ложку води. Засипати в ємність і поставити на водяну баню. Тримати, помішуючи, до повного розчинення мила.
 3. Додати 3-4 ст. ложки ПВА. Розмішати до утворення однорідної маси і зняти з вогню.
 4. Остудити при кімнатній температурі. У результаті повинна вийти біла парафіноподібна маса, але тільки дуже липка. Масу закласти в форму, з якої потім видавлюватиметься клей, якщо її немає, то її виготовляють з картону.
 5. У разі, коли суміш вийшла недостатньо в’язкою, її переробляють. Знову нагрівають на водяній бані і додають мильну стружку.

Якщо вийшло так, що клею більше, і він не вміщається в підготовлену ємність, його можна зберігати до того моменту, коли вона звільниться. Клейову масу просто кладуть в поліетиленовий пакет, зав’язують і зберігають у темному прохолодному місці.

Зробити клей-олівець своїми руками досить просто, але тільки за умови, що дотримано порядок виконуваних робіт і потрібні пропорції. Але як зробити для нього упаковку з картону, якщо немає ні старої упаковки, ні тюбика від дезодоранту?

Роблять упаковку таким чином:

 1. Лист картону з внутрішньої сторони обклеюють широким скотчем.
 2. Потім скручують в трубочку і фіксують липкою стрічкою.
 3. Вимірюють діаметр і з іншого листа вирізають круг.
 4. В один кінець отриманої трубки вставляють круг, зверху закладають клейову масу.
 5. Інший кінець закривають поліетиленом і фіксують гумкою.

дивитися як зробити клей в домашніх умовах

Як зробити міцний клей в домашніх умовах

Як правильно склеїти між собою деталь (поверхню) знає, напевно, кожен. Адже на будь-якому тюбику клею все докладно написано. А зараз ми розглянемо кілька варіантів, як зробити дуже міцний клей в домашніх умовах. Для багатьох такі можливості стануть справжнім відкриттям.

Спочатку повторимо загальні правила склеювання предметів:

 • Поверхні, які треба склеїти, повинні бути добре очищені від різних забруднень, жиру і старого клею.
 • Для більш міцного склеювання поверхня повинна бути шорсткою, досягти цього можна за допомогою напилка або наждачного паперу.
 • Чому шар клею повинен бути тонким? Товстий шар клею «створює» умови для виникнення сил, що «розпирають» клейову плівку. Отже, при більш тонкому шарі, виходить більш міцне склеювання.
 • На клейовий шов потрібно обов’язково покласти вантаж, скористатися силою рук або стягнути джгутами.

Отже, як правильно підклеїти підошву улюбленого тапочка, або склеїти дві половинки чашки, ми тепер знаємо. Але ніхто з нас не планує спеціально щось розбивати, відривати, і не тримає вдома універсальний клей. Або він, як завжди, не вчасно закінчується.

як зробити прозорий клей в домашніх умовах

Чим можна замінити фабричний клей?

1. Незвичайний клей для лінолеуму, кахельної плитки, можна зробити з пінопласту і ацетону.

Робиться він дуже просто: накришити пінопласт в місце, яке потребує ремонту, і збризнути його ацетоном. Як тільки пінопласт почне плавитися, притисніть поверхні, які потрібно склеїти.

** Таким незвичайним засобом дуже зручно підклеювати підошву. Так само насипати пінопласт в дірочку, капнути 10-15 крапельок ацетону, трохи почекати і притиснути.

2. Склеїти скло та пластмасові вироби вам допоможе звичайний часник. Потрібно лише змастити дві поверхні розрізаною часниковою долькою.

3. Якщо в будинку є крейда і «рідке скло», то можна зробити вогнетривку замазку. Вона, в свою чергу, допоможе вам склеїти фарфор, а також скло.

4. Відвалилася кахельна плитка? Виправити ситуацію допоможе суміш зубного порошку і звичайного силікатного клею (канцелярський, для склеювання паперу). Умільці кажуть, виходить дуже міцний клей.

5. Наріжте дрібними шматочками залишки лінолеуму (без тканинної основи), покладіть в банку і залийте ацетоном. Через 10 годин у вас буде готовий стійкий клей. Якщо в нього додати крейду 1:1, то отримаєте мастику.

6. Якщо в будинку є столярний клей, його можна зробити більш водостійким, додавши до гарячого клейового розчину оліфу (25 гр на 100 гр. сухого клею).

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь