Всю владу – поміщикам і місцевим олігархам!

Поки серед парламентських партій йдуть дискусії про те, якими будуть місцеві вибори, хто з ким об’єднується, хто виграє і на скільки відсотків, на місцях найактивніше працюють нові політичні проекти із доволі знайомими старими обличчями.

Так звані “нові політики”, які прийшли із великого бізнесу чи фінансово-політичних угрупувань у парламент або в органи місцевого самоврядування, знайшли механізм, як, фактично, скупити цілі регіони під час місцевих виборів.

Вони протягом останнього періоду активно інвестували у подарунки місцевим жителям (хто – гречкою, хто – продуктами, хто – фарбою, хто – курми), сформували власні партії і борються за те, щоб захопити владу в окремих регіонах.

Їх не цікавить загальнонаціональний рівень, їх цікавлять ті регіони, де вони хочуть займатися своїм бізнесом та застерігати вже свої округи під наступні парламентські вибори.

Найпоказовіша в цьому плані є партія “За конкретні справи”.

Ця політична сила, створена народним депутатом Олександром Герегою та його фінансово-політичною групою, яка на Хмельниччині вже заявила, що візьме владу в області. А для цього подарунки будівельними матеріалами населенню вже стали нормою.

Виглядає, що центральна і місцева влада толерує цей проект, незважаючи на те, що О. Герега і його колеги ще недавно активно допомагали Януковичу, губернатору Ядусі (який вважав, що Янукович – від Бога) і голосували за так звані “диктаторські закони” 16 січня.

Про те, що колишні регіонали і друзі Януковича досить впевнено себе почувають, свідчить і легенда Хмельниччини: на відміну від Президента, Прем’єра чи Голови Верховної Ради О. Герега на своєму вертольоті приземляється біля свого “Епіцентру” прямо в центрі Хмельницька, де його килимами і квітами зустрічає місцева міліція і влада…

Подібний проект створений і на Черкащині. Він пафосно називається “Черкащани”.

Насправді такими “черкащанами” є група людей, які в конкретних регіонах Черкаської області або керували виборчою кампанією кандидата в президенти Януковича, або були депутатами обласної ради від Партії регіонів та мають свій, здебільшого, аграрний бізнес в конкретному регіоні.

Сьогодні, апелюючи до місцевого патріотизму і розповідаючи, що це – “абсолютно нові люди”, колишні депутати облради від Партії регіонів торують шлях, щоб захопити владу в районах і області.

І хмельницький, і черкаський проекти активно підтримуються місцевою владою і знаходяться у “списку правильних” в Адміністрації Президента.

Взагалі, унікальна ситуація – з Адміністрацією Президента. Складається враження, що вона більше займається цими поміщицько-олігархічними проектами, аніж власною партією.

Ходять чутки, що ще один політичний проект, який називається “Наш край” (що складається із колишніх депутатів та мерів міст з Партії регіонів) взагалі формує свій депутатський корпус на території АП. Незважаючи на те, що серед засновників “Нашого краю” – Антон Кіссе, Олександр Фельдман, Сергій Кальцев та інші – відомі “регіонали”, які очолювали обласні організації ПР, та народні депутати, які голосували за “диктаторські закони”. До того ж, багато ЗМІ писали про те, що партія “Наш край” взагалі створювалась і фінансується таким собі Іваном Аврамовим (Іван Іванович), який є давнім і тісним партнером Юри Єнакієвського…

Подібний перелік “нових-старих” проектів можна продовжувати і по інших регіонах. Виникає ситуація: чим більше говорять, що до таких людей треба застосувати як мінімум морально-політичну (а дехто вважає, що і кримінальну) відповідальність за те, що вони допомогли Януковичу узурпувати владу, тим більше нинішня, вже “нова” влада допомагає таким людям.

Очевидно, що завданням громадськості і ЗМІ є бодай роз’яснити під час місцевої виборчої кампанії, що так звані “нові проекти” поміщиків і місцевих олігархів – це проекти тих людей, які мають безпосередню причетність до встановлення політичного режиму Віктора Януковича.

А тому попри все бажання “підживитися” на виборах продуктами харчування чи будівельними матеріалами, громаді треба чітко усвідомлювати: при захопленні цими людьми місцевих рад – годі чекати серйозних змін на краще від нової місцевої влади.

Микола Томенко

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь