Встановлено 14 фінустанов-“пралень”, через які відмито 140 мільярдів

Завдяки ефективній співпраці з СБУ, МВС, а також Нацбанком України, правоохоронним органам вже вдалося викрити 14 фінансових установ, через які було відмито 140 млрд гривень державних та бюджетних коштів

Про це повідомив на координаційній нараді керівників правоохоронних органів перший заступник Генпрокурора Микола Голомша, повідомили у прес-службі ГПУ.

“За всю історію України правоохоронні органи не стикалися з таким масштабом зловживань і порушень у фінансовій та економічній сферах, як ми сьогодні побачили на прикладах діяльності окремих посадовців. Це була чітка ієрархічна структура злочинної організації, яка розпочиналася із владних структур, де продумувалися різні схеми для відмивання державних коштів через так звані “пральні банки” та “податкові ями”. Сьогодні ми проводимо активну роботу по документуванню усіх цих злочинів”, – акцентував Микола Голомша.

Серед основних причин, за яких відбулися вказані зловживання, перший заступник Генпрокурора назвав незадовільну та неефективну роботу відповідних спецпідрозділів. “На самому початку нашої роботи ми зіткнулися з ситуацією, коли спецпідрозділи по боротьбі з організованою злочинністю, відповідальні особи та служби, які покликані документувати та розслідувати корупційні злочини в органах державної влади, у тому числі у вищих ешелонах влади, такої роботи не проводили. Незважаючи на те, що журналістами та громадськими організаціями вже були напрацьовані відповідні матеріали, правоохоронні органи цими розслідуваннями не займалися”, – повідомив Перший заступник Генерального прокурора.

Голомша від імені в. о. Генпрокурора Олега Махніцького закликав колег зі Служби безпеки України та МВС об’єднати зусилля для якнайшвидшого розкриття масових вбивств, які сталися під час мирних акцій протесту, а також розслідування усіх корупційних схем у сферах економіки та фінансів у період з 2010 по 2014 рік.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь