“Влада” Криму передумала залишати гривню другою офіційною валютою

Крим відмовляється від своєї ідеї про офіційне використання гривні на території АРК паралельно російському рублю рублю.

Про це сказав “перший віце-прем’єр” Криму Рустан Теміргалієв в інтервю “РИА Новости”.

“Ми спочатку планували, що протягом року і гривня, і рубль зможуть паралельно ходити. Але, судячи з позиції Національного банку України, це здійснити буде навряд чи можливо. Національний банк України перестав привозити обсяг готівкової гривні. Ми всього на десять днів забезпечені достатнім обсягом готівкової гривні. На жаль, змушений сказати що паралельного ходіння рубля і гривні не вийде. Ми перейдемо в рублеву зону. Але ми гарантуємо нашому населенню, яке має гривні, гривневі вклади, забезпечити переведення їх вкладів на російські рублі без будь-яких втрат”, – сказав він.

За словами Теміргалієва, псевдовлада розраховує, що в перших числах квітня Крим вже буде переведений на рублеві взаєморозрахунки.

“У нас буде достатня кількість рублевої готівки. Зараз відкриваються підрозділи російських банків, у тому числі ми розраховуємо, що в самий найближчий час буде і представництво Центрального банку Росії, які й забезпечать роботу фінансової системи”, – уточнив він.

Нагадаємо, ще вчора Верховна Рада АРК заявляла, що офіційною валютою Криму став російський рубль, а українська гривня матиме такий же статус до 1 січня 2016 року.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь