Вітаю панове: ви – терористи!

Два роки по Майдану – а не полишає відчуття якогось жахливого дежавю…

Вчора учасників блокади окупованого Криму намагалися розігнати. Аби не заважали і далі торгувати з окупантами і подавати на півострів електроенергію. Аби Кремлю, який забрав частину території незалежної і суверенної держави, було простіше і далі розповідати кримчанам про “возвращєніє в родную гавань” і про те, як покращало їх життя без ненависної України…

Один з ініціаторів блокади, власник кримськотатарського телеканалу ATR Ленур Іслямов, розповідаючи про відбитий цього разу активістами штурм силовиків, з розпачем запитав у мене: “В якій же країні я живу? Може, ви мені поясните?!”

Ні, Ленуре, не поясню… Боюся, на це питання відповіді вже нема ні в кого.

Натомість можу вас привітати: ви тепер терористи… Принаймні, саме так вас, людей, що є останньою ниточкою, що пов’язує нас з анексованим Кримом, назвав вчора міністр енергетики Демчишин. А до нього – ваш вчорашній однодумець Ілля Ківа, котрий нині – по іншу сторону барикад. Чи то пак, прицілу зброї, яку бійці батальйону “Херсон”, що ще недавно стояли разом з вами на блокпостах, тепер навели на вас… Не сумніваюся, що завтра-післязавтра ярлик “терористи” на вас навісять ще десятки представників влади.

Ви – такі самі терористи, як і люди, що рівно два роки тому зібралися на Майдані Незалежності. Може, хто забув – але тодішня влада всерйоз замислювалася про зачистку Євромайдану під виглядом проведення антитерористичної операції. Окремих його активістів кидали за грати, викрадали, вбивали… Сьогодні учасників Майдану влада називає героями.

Сьогодні терористи – це ви, Ленуре. Ви – ті, хто залишається єдиною надією України на повернення Криму. Ви, кілька десятків відчайдухів, хто робить для повернення окупованого півострова в Україну більше, ніж весь владний апарат разом узятий. Якщо ви вистоїте – колись влада (можливо, навіть ця сама) вручатиме вам ордени. І називатиме героями. Якщо ж ні…

Хоча я певна: ви таки вистоїте. Народ України все розуміє. І цілком та повністю підтримує те, що ви робите. А за потреби – зможе піднятися на ваш захист.

Правда ж, українці?

Лилия Рагуцкая

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь