Верховна Рада випустить на волю убивць і маньяків!?

“Найближчим часом Парламент може ухвалити законопроект №2033а, який дасть шанс на звільнення особливо небезпечним злочинцям, засудженим на 10 і більше років, і навіть – на довічне ув’язнення” – йдеться у авторському матеріалі Богдана Чухліба на сайті 112.ua.

Згідно законопроекту, ув’язнені отримають право на перегляд своїх вироків за новою процедурою у суді базової інстанції за місцем відбування покарання. Ставиться з ніг на голову вся система апеляційного оскарження: можна буде переглядати навіть вироки, які були підтверджені Верховним Судом України, і більше того – вироки, які були оскаржені в Європейському Суді із прав людини та яким цей суд відмовив.

“Схема проглядається доволі проста: закон приймають, потім злочинці знаходять продажного суддю в місцевому суді, заносять передоплату, суд приймає справу до розгляду. За пропозицією депутатів, суд може заслухати за новою процедурою всіх старих свідків у справі. Зрозуміло, що зі свідками також “попрацюють” колеги ув’язненого. Вирок скасують, злочинець вийде на свободу, а суддя отримає свій гонорар. На жаль, реалії саме такі” – вважає автор матеріалу.

За даними Державної пенітенціарної служби станом на 1 квітня 2015 року в Україні відбували покарання 8,5 тис. осіб, засуджених на термін понад 10 років, з них – 1509 осіб відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Як правило, це особи, винні в насильницьких злочинах, члени організованих злочинних угрупувань, серійні вбивці. Вихід на свободу сотень таких осіб – це вибухове зростання кількості нових тяжких злочинів, і кожен такий злочин – це втрата здоров’я та життя наших громадян.

Автор статті наголошує, що: “не хочеться вірити в те, що автори законопроекту дійсно отримали замовлення від злочинного співтовариства. Будемо вважати, що це просто помилка непрофесійних юристів та депутатів. Помилка, яку ще можна виправити.

Подібні закони слід готувати більш ретельно: проводити аналіз можливих наслідків, залучати до розробки профільні органи та інститути, в даному випадку – пенітенціарну службу, судову адміністрацію, дослідні установи системи МВС. Нічого із цього не було зроблено, і це, щонайменше, дивно”.

Для довідки: законопроект №2033а «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок)» внесений групою народних депутатів 5 червня 2015 року. Головне науково-експертне управління Верховної Ради рекомендувало відхилити законопроект. Проте його все ж прийняли в першому читанні 26 листопада 2015 р.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь