В Росії за організацію мітингів будуть саджати до в’язниці на п’ять років

Події в Україні змусили депутатів Держдуми Росії готуватися до гіршого – і знову посилювати покарання за несанкціоновані мітинги.

П’ятьма роками в’язниці пропонується карати тих, хто виявиться двічі затриманим протягом півроку. Крім цього тих, хто буде двічі протягом 180 днів був притягнутий до адміністративної відповідальності, можуть оштрафувати на суму до мільйона рублів (понад 150 тис. грн.) або ж відправляти на обов’язкові роботи на строк до 480 годин, повідомляє телеканал «Дождь».

Законопроект вніс в Думу член правлячої партії «Єдина Росія» Олександр Сидякин, відомий своєю критикою опозиції і противник масових акцій протесту.

Два джерела, близьких до керівництва Держдуми заявили газеті «Ведомости», що затягувати з прийняттям нового законопроекту не планується. Він був написаний з урахуванням аналізу ситуації в Україні, досвід мітингувальників якої беруть на озброєння росіяни, відзначають співрозмовники видання.

Крім того, організаторів акцій зобов’яжуть не допускати на мітинги і пікети людей з небезпечними речовинами і предметами, які можуть використовуватися для створення диму (мова, зокрема, про автомобільні шини – вони використовувалися на Майдані).

Журналістам же за законом на подібних заходах потрібно працювати з «ясно видимими відмітними знаками». Це, за словами Сидякіна, додаткова міра для захисту журналістів, яких правоохоронцям складно розпізнати під час масових акцій.

Зараз повторне порушення закону про мітинги тільки позбавляє людину права бути заявником нових акцій.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь