Україна може симетрично націоналізувати російські державні активи в Україні, – експерт

Україна може симетрично відповісти на дії кримської псевдовлади і Росії, і націоналізувати державні підприємства РФ в Україні.

Таку думку висловив старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

“Якщо вже Крим відділяється і стає незалежним, то в таких умовах мають сплачуватись якісь компенсації в разі націоналізції державних підприємств України. Якщо вони будуть націоналізувати власність державних підприємств України, тоді ми можемо симетрично відповісти. Підприємтсв, які повністю або частково належать Росії”, – сказав Дубровський.

На думку економіста симетричні дії, це питання не стільки виправдань, а наскільки вистачить силь. “Принаймні я бачу, що симетрична відповідь тут можлива. А чи наважиться на неї український уряд чи знайде підтримку в міжнародних колах”.

Дубровський вважає, що навіть якщо Україна почне відповідь РФ і почне націоналізувати російськи активи.

“Якщо б йшлося про приватні активи, то це б турбувало інвесторів. Якщо держава не планує чинити агресію до приватних інвесторів, а хоче конфіскувати державні активи то це буде турбувати тільки тих інвесторів, які вклали в папери Росії. Після справи Магнітського, не стільки його, а того, що сталося з тим інвестором, якого він представляв, до Росії вже ставлення інвесторів не дуже позитивне”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, нелегітимний парламент окупованого росіянами Криму прийняв рішення про перехід у власність самопроголошеної «Республіки Крим» усієї державної власності України на території півострова.

Також псевдовлада Криму націоналізує українські підприємства “Чорноморнафтогаз” та “Феодосійської нафтобази”.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь