Україна може позбавити Росію замовлень від Boeing на $18 млрд

Росія виробляє деталі для американських літаків, але сама у цьому виробництві сильно залежить від України.

Про це розповів екс-заступник секретаря РНБО України Борис Соболєв.

«Протягом вже більше 10 років більша частина титанового прокату на Уралі формується за рахунок двох збагачувальних комбінатів в Житомирській та Дніпропетровській областях», — нагадав він.

За його словами, на російському підприємстві, яке співпрацює з Боїнгом, виробляються деталі для найсучасніших моделей «Боїнгів». У зв’язку з цим він заявив:

«Уявімо собі, що завтра Україна призупинить хоча б на день відвантаження цієї сировини на Урал. І про це дізнаються люди, які передплатили «Боїнгу» за ці літаки.

Росія пробувала замінити Україну навіть сировиною з Шрі-Ланки, але економічно це не було виправдано, та на Цейлоні громадянська війна, тому Україна як була, так і лишається єдиним постачальником.

Саме ця компанія була найбільшим лобістом антиукраїнським в істеблішменті в Вашингтоні – відразу це буде економічна демонстрація, що криза в Україні торкається економіки в світі.

130 км на Захід від Києва – подивіться, що там робиться. Відповідно до ліцензії, експлуатант має відновлювати землю, з якої взято сировину, рекультивувати повністю, щоб можна було сільськогосподарсько її вживати знов.

Якщо в нас є прокуратура, то вона має підняти свій «файл» і сказати, чи виконує користувач ліцензію. Так, зараз група Фірташа використовує два комбінати титану. Вони опинилися частками в DF Group».

Детальніше про завод на Уралі, де виробляються деталі для «Боїнгів», можна прочитати тут. Гарантованих замовлень від Boeing у заводу — на 18 мільярдів доларів, на 30 років вперед.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь