У Вашингтоні вважають, що заяви Путіна про відведення військ від кордону з Україною замало для вирішення конфлікту

У Білому домі поки не мають підтвердження щодо відведення російських військ від українського кордону.

Про це зазначив у понеділок речник Білого дому Джей Карні, передає “Укрінформ”.

“З’являються повідомлення про можливе виведення російських військ від кордонів (з Україною – ред.), але ми поки що цього не побачили. Натомість якщо це знайде своє підтвердження, то буде дуже добре”, – сказав Карні.

У цьому зв’язку він зауважив, що напередодні на зустрічі в Парижі американська сторона “визначила чітку позицію щодо повернення російських військ на ті позиції й на той рівень, які існували до виникнення кризи”. Це включає, в тому числі, відведення їх від кордону з Україною, де вони начебто проводили військові навчання, зауважив Карні.

Він підкреслив, що наміри російської сторони в цьому контексті продовжують викликати занепокоєння у США та західних партнерів. Утім речник Білого дому висловив сподівання, що Росія все ж робитиме кроки, спрямовані на деескалацію ситуації.

Водночас, за його словами, відведення російських військ не достатньо для початку процесу врегулювання кризи. “Вони (російська сторона – ред.) також мають розпочати прямий діалог з українським урядом за умов міжнародного посередництва”, – зазначив Карні.

При цьому він акцентував, що ні США, ні міжнародні партнери “не можуть брати участь у дискусіях про майбутнє України без самої України і українського народу”.

Нагадаємо, сьогодні Путін у телефонній розмові з Меркель пообіцяв, що відведе частину військ від східного кордону України.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь