У Києві стартувала виборча кампанія у мери та Київраду

5 квітня стартувала виборча кампанія з позачергових виборів Київського міського голови і депутатів столичної міської ради.

Термін повноважень обраних на них міського голови і депутатів столиці триватиме близько 1,5 років – до чергових місцевих виборів, які проводитимуться в жовтні 2015 на території всієї України, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Вибори міського голови проводитимуться за мажоритарною системою в єдиному одномандатному окрузі, в один тур.

Перемогу здобуде кандидат, який набере найбільшу кількість голосів.

Разом з тим на розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроект, що передбачає обрання міського голови Києва у два тури.

Вибори депутатів Київради проводитимуться за змішаною системою: половина – у мажоритарних округах, друга половина – за партійними списками.

Діючий склад Київради був обраний на позачергових виборах у 2008 році повністю за партійними списками.
Висування кандидатів у мери і депутатів Київради за партійними списками починається з 21 квітня (за 34 дні до дня виборів) і триває по 27 квітня; депутатів у мажоритарних округах – відповідно з 25 квітня (за 30 днів) – по 29 квітня.

Балотуватися одночасно і в мери, і в депутати Київради заборонено.

Про свій намір балотуватися на посаду мера Києва заявив лідер партії УДАР Віталій Кличко, який відмовився балотуватися в президенти.

Висунути свої кандидатури в мери Києва планують нардеп Леся Оробець, Микола Катеринчук, нинішній голова КМДА Володимир Бондаренко та інші.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь