У Держдумі РФ заявили, що Крим не зможе вийти зі складу Росії

Крим, який став частиною Росії, не зможе вийти зі складу Російської Федерації.

Про це заявив голова конституційного комітету Держдуми Володимир Плігін, пишуть Ведомости. Згідно з Конституцією, суверенітет Росії поширюється на всю її територію, права виходу суб’єкта з її складу не передбачено, пояснив парламентарій.

Конституція про можливість виходу зі складу Росії суб’єктів Федерації не згадує, в ст. 65 йдеться лише про можливість появи в Росії нових суб’єктів – порядок їх прийняття має бути визначений спеціальним федеральним конституційним законом, як це було у випадку Криму.

Виборче законодавство і правові акти в інших сферах мають бути прийняті після прийняття конституції Криму та статуту Севастополя, нагадав Плігін.

Як відомо, 29 березня у Бахчисараї (Крим) розпочала роботу позачергова сесія Курултаю кримськотатарського народу. Головне питання, яке розглядає Курултай – проект постанови Курултаю про реалізацію кримськотатарським народом права на самовизначення на історичній території у Криму.

“Ухваленням цього документу ми оголошуємо усім сторонам про початок політичних та правових процедур зі створення національно-територіальної Автономії кримськотатарського народу на його історичній території у Криму”, – заявив Чубаров.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь