Турчинов відкрив доступ в Україну військам НАТО

В.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав закон про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України.

Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України.

“Рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2014 р. для участі в українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів на рівні ескадрилій, українсько-польських навчаннях підрозділів військової поліції “Правопорядок-2014”, українсько-американських навчаннях “Репід Трайдент-2014”, українсько-польських навчаннях авіаційних підрозділів “Безпечне небо-2014”, українсько-американських навчаннях “Сі Бриз-2014”, багатонаціональних навчаннях “Світла лавина-2014”, багатонаціональних навчаннях гірсько-піхотних підрозділів “Карпати-2014”, українсько-молдовсько-румунських навчаннях механізованих підрозділів “Південь-2014″ схвалити”, – йдеться в законі № 1182-VII.

Рішення в.о. президента України про допуск збройних сил інших держав в Україну для участі у військових навчаннях депутати підтримали 235 голосами. Як зазначив радник в.о. президента Олександр Кузьмук, очікується, що у навчаннях візьмуть участь представники 17 країн та до 7 тис. військових.

Документом серед іншого пропонується допустити в Україну 120 військовослужбовців з Польщі для участі у навчаннях у період з травня по листопад.

Також пропонується допустити в Україну до тисячі військових США та інших країн членів НАТО, до 5 літаків, 10 вертольотів. Цих військовослужбовців пропонується допустити на 25 днів у червні-вересні для участі у навчанні “Репід Трайдент-2014”.

Також планується допустити до 200 військових Молдови та Румунії та термін до 7 діб для участі у навчанні механізованих підрозділів “Південь-2014”. Ці навчання триватимуть протягом 7 днів.

За словами в.о. міністра оборони Михайла Коваля, витрати на навчання враховані у бюджеті-2014.

Росія відкликає головного військового представника при НАТО генерал-полковника Валерія Євневича.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь