Ця формула допоможе визначити вашу ідеальну вагу для поточного віку.

Ідеальна вага – поняття відносне. Вона залежить від багатьох чинників: типу фігури, росту, конституції, способу життя і, звичайно, віку. Можна не володіти параметрами 90-60-90, але виглядати прекрасно, а можна жити з відповідною стандартам фігурою і при цьому відчувати себе “гидким каченям”.

Якщо розглядати ідеальну вагу з точки зору категорії здоров’я, то вік стає одним з вирішальних факторів. Взагалі, зважуватися потрібно регулярно, щоб бачити тенденцію змін – надбавка у вазі або її зменшення може свідчити про наявність тієї чи іншої хвороби.

Ця формула допоможе визначити вашу ідеальну вагу для поточного віку

Як дізнатися свою здорову вагу?

Для цього можна скористатися формулою відомого французького хірурга Поля Брока. У базовому варіанті вона звучить так: ріст в сантиметрах – 100. Правда, доведено, що в такому вигляді вона дещо застаріла. Національним інститутом харчування Бухареста була розроблена нова методика. З урахуванням віку вона повинна виглядати по-різному в залежності від статі людини.

Для жінок

(50 + 0,75 * (ріст в сантиметрах – 150) + (вік – 20) / 4) * 0,9

Наприклад, вам 21 рік, і ваш зріст – 165 см. Підставленні значення будуть виглядати наступним чином: (50 + 0,75 * 15 + 0,25) * 0,9 = 55,35 кг.

Ідеальна вага: 55 кг

Для чоловіків

(50 + 0,75 * (ріст в сантиметрах – 150) + (вік – 20) / 4)

Після того, як ви це зробили, важливо подивитися на себе в дзеркало і визначити, до якого з трьох типів статури ви належите: астенік, атлетик або пікнік. Як правило, худорляві люди важать менше, а середня і велика кістка автоматично збільшують цифру нормальної ваги.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь