Цікаві факти про кофеїн, які вам не були відомі!

Кофеїн давно вже став незамінною складовою нашого раціону. Так чи інакше ми його постійно вживаємо. Кока-кола, чай, кава і навіть шоколад – основні джерела кофеїну. Від чашки кави простіше прокинутися вранці і зарядитися бадьорістю на цілий день, а від шоколаду миттєво підвищується настрій.

Проте, ми мало що знаємо про кофеїн і про його вплив на наш організм. Ви, напевно, і не здогадувалися, що смак кофеїну схожий на аспірин і що після чашечки кави краще поспати. Ці та ще багато цікавих фактів – в нашому огляді.Цікаві факти про кофеїн

Цікаві факти про кофеїн

 1. Три найпопулярніших напої на планеті містять кофеїн
  Це кава, чай і кола.
 2. Кофеїн було відкрито у 1819 році
  Німецький хімік Фрідліб Фердинанд Рунге був першим вченим, ідентифікувавший речовину кофеїн (або, якщо взяти наукову назву, триметилксантин). Журнал Today’s Chemist At Work повідомляє, що йому вдалося екстрагувати речовину з рідкісних кавових зерен, які подарував вченому не хто інший, як Йоганн Вольфганг фон Гете.
 3. Кофеїн блокує гальмівні рідини мозку і посилює допамін
  Це механізм дії кофеїну. Кожен день в нашому мозку накопичується речовина аденозин. Саме вона змушує нас відчувати втому. Кофеїн за структурою дуже близький до аденозину, тому він блокує аденозинові рецептори, і мозок не відчуває себе втомленим. А нейромедіатор дофамін, що виробляється в мозку під впливом кофеїну, благотворно впливає на настрій. Поєднання цих двох чинників і покращує працездатність і когнітивні здібності людини.Цікаві факти про кофеїн
 4. Кофеїн починає діяти через 20-30 хвилин після вживання
  Багато вчених радять, по можливості, відразу після ранкової чашки кави подрімати ці 20-30 хвилин. Це повинно допомогти кофеїну задіяти максимальну кількість рецепторів в мозку і знизити аденозин до мінімуму. Знаючи це, можна сказати, що кава в ліжко – подвійна розкіш. Діє чашка кави від 4 до 6 годин, а через 12 годин кофеїн виводиться з організму.
 5. Кофеїн міститься не тільки в кавових зернах і чайних листках
  Кофеїн можна знайти в горісі колИ, какао-бобах і у фрукті гуарана (який часто використовується у виробництві енергетичних напоїв).
 6. Обсмаження кавових зерен знижує рівень кофеїну
  Так що чим темніше обсмажування, тим кави слабкіше, і навпаки.Цікаві факти про кофеїн
 7. Курці синтезують кофеїн швидше
  Нікотин і кофеїн розщеплюють одні і ті ж ензими. Через надлишок цих ензимів у курців, кофеїн вони засвоюють в два рази швидше.
 8. У чайних листках кофеїну більше, ніж у кавових зернах
  Але через різну технології заварювання в чаї кофеїну менше, ніж в каві.
 9. У кофеїну є смак
  Якщо ви коли-небудь розгризали таблетку аспірину, ви зрозумієте, про що йде мова. По-перше, в ці таблетки часто додають кофеїн для посилення ефекту, по-друге, обидві речовини жахливо гіркі.Цікаві факти про кофеїн
 10. Середній американець вживає 300 міліграм кофеїну в день
  Це офіційна державна статистика США. 300 міліграм кофеїну приблизно відповідають маленькому стаканчику кави з Старбакса.
 11. Лідер перегони
  Найбільшим абсолютним споживачем кави в світі є США, а на душу населення – Нідерланди. При цьому голландці п’ють в середньому в 2 рази більше кави, ніж американці.
 12. Каву можна палити, але краще не варто
  Ніякого кайфу від такого наркотику ви не отримаєте. Вам буде здаватися, що у вас сказ, а серце ось-ось вибухне.Цікаві факти про кофеїн
 13. Європейці почали споживати кофеїн з шоколаду, а не з кави і чаю
  Шоколад перетнув Атлантичний океан і прибув до Європи на 50 років раніше, ніж кава і чай – в 16 столітті.
 14. Кофеїн не викидають
  Коли кавові компанії позбавляють зерна від кофеїну (щоб зробити декаф), кофеїн не викидають. Його продають компаніям, що виробляють енергетичні напої.
 15. У каві різних мереж міститься різне кількість кофеїну
  Якщо порівняти найпопулярніші, то кава з Старбакса в 2 рази міцніше, ніж кава з МакДоналдс.Цікаві факти про кофеїн
 16. На каву бувають алергічні реакції
  Алергія на каву може виявлятися не тільки, скажімо, висипом, а й досить екзотичними реакціями: напруженість-нервовий стан, нездатність заснути взагалі і прискорене дихання всього після чашки кави. Але людям з нормальною толерантністю до кофеїну турбуватися нема про що: для передозування кави необхідно випити 70 кухлів залпом.
 17. Кава добре впливає на пам’ять
  У дослідницькому університеті Джона Хопкінса прошов такий тест: людям давали різну кількість кофеїну і показували їм серію картинок. Через 24 години їх попросили згадати, що за картинки їм показували, і ті, хто вжив добу назад більше кави, впоралися із завданням краще.
Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь