The Washington Post: Путін розглядає три стратегії щодо України

Тоді як російські агенти проникають у Східну Україну за підтримки приблизно 40 тисяч військовослужбовців, розміщених уздовж кордону, Білий дім бачить, що Володимир Путін зважує три сценарії, і всі вони небажані для Заходу

Про це пише The Washington Post.

Головними варіантами розвитку подій видаються наступні:

1) Чинний уряд України схилиться у бік Москви. На цьому тижні він дав зрозуміти, що зрушення в цьому напрямі можливі через безладдя у Східній Україні. Путін просуває план децентралізації, який надасть російськомовному Сходу стільки влади, що Росія отримає, по суті, право вето в українській політиці.

2) Анексія Східної України за моделлю Криму. Проросійські “демонстранти” в східних містах вже зажадали референдуму про приєднання до Росії.

3) Вторгнення під приводом нібито громадянської війни у Східній Україні. Якщо чинна влада Києва піде на жорсткі кроки, Путін може скористатися цим як виправданням для військового втручання.

Американські аналітики вважають, що Путін навряд чи зважиться на вторгнення, пише кореспондент. Він вважає ліпшою видимість легітимності, і інстинкти колишнього розвідника підштовхують його радше до таємної воєнізованої операції, аніж до перекидання танків через міжнародний кордон. Але російські війська підготовлені до тривалого перебування в місцях дислокації, що є тривожним сигналом: Путін не облишить погрозу силою, поки його вимоги не буде виконано, йдеться в статті, перекладеній InoPressa.

Стратегія Барака Обами полягає в тому, щоб змусити Путіна заплатити за свій авантюризм у тривалій перспективі. Якщо російський лідер не зробить швидких кроків з деескалації кризи, США здійснять заходи, які можуть в найближчі роки істотно послабити Росію. Серед цих заходів можуть бути санкції щодо російського експорту енергоносіїв і зброї, розміщення американських військ НАТО в країнах Балтії, енергійні зусилля задля скороченню залежності Європи від російського газу, перелічує автор статті.

“Завдання Обами зараз полягає в тому, щоб переконати союзників і супротивників, що він готовий відстоювати підтримання міжнародного ладу. Якщо він не продемонструє цієї готовності, Путін діятиме й далі”, – підсумовує Девід Ігнатіус.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь