The Times: Ми готуємося продати Україну

Захід готовий пожертвувати територіальною цілісністю України задля тимчасового заспокоєння Путіна.

Телеведучий Дмитро Кисельов повідомив глядачам: “Росія – єдина країна в світі, яка реально здатна перетворити США на радіоактивний попіл”, – нагадує The Times. Журналіста Роджера Бойза не дивує те, що на цьому тлі Путін “дозволив собі привілей здійснити акт війни”. У відповідь Захід лише заборонив купці помічників Путіна купувати квартири для коханок у Кенсингтоні.

“Сумна правда в тому, що ми готуємося продати Україну”, – продовжує Бойз. На його думку, деякі лідери країн ЄС хочуть ось якого результату: Крим залишається в руках Путіна, Захід і Київ погоджуються не приймати Україну в НАТО і збільшити роль російськомовної меншини в цій країні. А Путін натомість клянеться “не розривати Україну на частини – поки що не розривати”, саркастично пише Бойз.

Автор рішуче проти. Європі потрібні чіткі межі – моральні та географічні, вважає він. “На сході ці межі слід встановлювати, демонструючи жорстку силу”. Це означає відродження ролі НАТО і наголос на енергетичну безпеку.

Бойз дає конкретні поради: залучити Україну до “діяльності НАТО з планування” і допомогти її Збройним силам, а врешті запропонувати їй вступити до Альянсу.

Скептики застерігають, що, прийнявши Україну до НАТО, Захід дасть обіцянку, яку не зможе стримати. Автор заперечує: “Мета в тому, щоб запобігти війні, заронити в Кремлі досить сумнівів, щоб він переглянув плани військових дій”. Причому обіцянка військової допомоги здійсненна, на відміну від обіцянок прийняти Україну в ЄС, вважає Бойз.

“Проблеми у відносинах з Путіним починаються не тоді, коли ти зважаєш на варіант із жорсткою силою, а тоді, коли ти на цей варіант не зважаєш”, – йдеться в статті. Що ж до економічних заходів, то на Путіна подіє тільки “припинення величезної залежності Європи від його газу і нафти”.

Нехай США візьмуть на себе роль лідера на східному рубежі НАТО і пом’якшать обмеження на експорт американського палива до ЄС, резюмує автор. “Тільки тоді прислужники Путіна в ЗМІ перестануть хвалитися, що перетворять США на радіоактивний попіл”.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь