США обіцяють звільнити Європу від газової залежності від Росії

США будуть постачати більше газу, ніж споживає уся Європа, обіцяє державний секретар США Джон Керрі.

Сполучені Штати Америки почнуть експортувати газ до Європи у 2015 році, і нинішні дії Росії щодо України роблять нагальним питання зменшення залежності Європи від російських енергоносіїв.

Про це заявив Державний секретар США Джон Керрі на Раді ЄС-США з енергетики за участі Верховного представника Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та Комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, інформує УНІАН.

«США та Європа мають ще багато чого зробити для диверсифікації поставок енергоносіїв. Ми над цим дуже важко працюємо у США. Через наш новий статус, як газовидобувальника і затвердження сімох ліцензій на експорт газу – це допоможе постачати газ на міжнародні ринки. Ми чекаємо цього, і почнемо це робити в 2015 році», – сказав Керрі.

«Ми постачатимемо більше газу, ніж вся Європа споживає сьогодні. І завданням буде впоратись із нагальними викликами, які існують нині в Україні, – а вони мають критичний характер, а також у важливому для нас всіх питанні кліматичних змін… Ми будемо партнерами, і це партнерство між Сполученими Штатами та Європою є абсолютно важливим», – сказав американський держсекретар.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан заявляв, що Україна планує побудувати термінал для прийняття імпортованого скрапленого газу, в тому числі і з США.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь