Слідча комісія проситиме про тимчасове відсторонення Авакова

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування обставин загибелі Олександра Музичка клопотатиме про відсторонення глави МВС Арсена Авакова від виконання обов’язків на час роботи комісії.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Клопотати перед повноважними органами про відсторонення міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова на період роботи тимчасової слідчої комісії”, – йдеться у рішенні, яке підтримали більшість членів ТСК на засіданні в понеділок.

Як пояснив представник громадськості в комісії, член “Кола народної довіра Майдану” Ярослав Бабич, звернення можуть спрямувати і прем’єр-міністру, і Верховній Раді і слідчим органам.

Член Правого сектору Олександр Музичко, відомий як Сашко Білий, був вбитий в ніч з понеділка на вівторок, 25 березня, на Рівненщині.

У міліції стверджують, що Музичко був членом ОЗУ і знаходився у рошуку. Згідно з первою версією силовиків, його смертельно поранили під час затримання, оскільки він відкрив вогонь у бік бійців спецпідрозділу “Сокіл”. Потім у міліції заявили, що Музично застрелився.

Місцеві активісти Правого сектора, однак, заявили, що міліція бреше, і вже пообіцяли помститися голові МВС Арсену Авакову. Лідер Правого сектора Дмитро Ярош зажадав негайної відставки Арсена Авакова та арешту всіх причетних до вбивства Музичко.

Аваков у свою чергу заявив, що приймає виклик Правого сектору і його позиція щодо тих, хто порушує громадський порядок, буде досить жорсткою.

На своєму засіданні в четвер Верховна Рада створила ТСК з розслідування загибелі Сашка Білого.

Ввечері того ж дня 800 прихильників “Правого сектора” вимагали відставки Авакова під будівлею Ради.

Міністерство внутрішніх справ вже почало службову перевірку правомірності дій співробітників міліції при затриманні Музичка.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь