Шувалов: На Росію чекають ще й негласні санкції за Крим

Перший віце-прем’єр РФ Ігор Шувалов попередив Раду Федерації про можливі неформальні економічні санкції стосовно Росії з боку зарубіжних партнерів.

“Люди, які пов’язані з економікою, повинні розуміти, що найгірший сценарій – це не той, який пов’язаний з формальними санкціями”, а з тим, як поводитимуться інвестори “в результаті фактичних дій, які юридично не оформлені”, пояснив чиновник.

За його словами, падіння економіки необов’язково відбувається в результаті конкретних юридичних актів, інформує ВВС.

“Можна ще діяти фактично, давати інструкції своїм інвестиційним фондам, розмовляти – зовсім неофіційно – з рейтинговими агентствами, посилати сигнали різним чином”, – зазначив Шувалов.

Росія не збирається йти з традиційних ринків збуту через санкції ЄС і США, але активізує роботу з новими потенційними партнерами.

Шувалов запевнив сенаторів, що уряд заздалегідь вивчво весь світовий досвід застосування санкцій за останні 40 років, зокрема, проти Ірану.

“Історично так виходить, що нам пред’являють рахунки за найвищим розрядом . Ми така особлива країна “, – зауважив чиновник.

У вівторок президент США Барак Обама заявив, що Москві загрожують нові санкції, якщо вона продовжить робити замах на український суверенітет .

За його словами, США і ЄС готові ввести заходи, які завдадуть шкоди цілим секторам російської економіки, навіть якщо зашкодять цим собі .

У четвер головний економіст по Росії Світового Банку Бріджит Ханзль заявила, що чистий відтік капіталу з країни в 2014 році у разі шоку для економіки РФ при ескалації кримського конфлікту може досягти 150 млрд. доларів.

Дещо оптимістичніше виглядає її прогноз на 2015 рік, протягом якого відтік капіталу приблизно досягне 80 млрд. доларів.

За попередньою оцінкою Мінекономрозвитку Росії, в першому кварталі цього року чистий відтік капіталу склав 65-70 мільярдів доларів – в три рази більше річного прогнозу в 25 мільярдів.

У вівторок міністерство фінансів Росії повідомило про рекордний сукупному дефіциті регіональних бюджетів – 642 млрд. рублів.

За словами міністра фінансів Антона Сілуанова, в найближчій перспективі “особливих змін не передбачається”.

Дані про дефіцит бюджету збіглися з погіршенням прогнозу міжнародного рейтингового агентства Fitch по довгострокових кредитних рейтингів 15 російських банків і дев’яти компаній.

У списку агентства серед інших значаться Сбербанк Росії, Зовнішекономбанк, Газпромбанк, “Газпром”, “Цивільні літаки Сухого”, “Лукойл ” і РЖД.

Минулого тижня відразу два великих світових рейтингових агентства – Standard & Poor’s і Fitch – знизили прогноз суверенного рейтингу Росії зі “стабільного ” ​​на ” негативний”. Головною причиною рішення стала політична невизначеність навколо кримської кризи.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь