Шустер платить 15 тисяч за годину ефіру на “Першому національному”

Кожна година трансляції програми “Шустер LIVE” на “Першому національному” коштує 15 тисяч гривень.

Про це розповів новопризначений керівник Національної телекомпанії України Зураб Аласанія у своєму першому попередньому звіті після вступу на посаду.

“Система працювала гидко і продовжує працювати так само. Кілька десятків осіб отримували білу зарплату в 4-6 тисяч, чорну (довести неможливо) – ще 15-20”, – повідомив він, розповідаючи про ситуацію на “Першому національному”.

“Звідки бралася чорна частина? – Від верблюда (який нині регулярно віщає з Ростова, чомусь). Що вони робили за це? А ось що верблюд хотів, те й робили”, – написав Аласанія на своїй Facebook-сторінці.

“Тепер, як ви розумієте, цих грошей не буде. Тобто, я міг би їх роздобути легко, верблюдів в країні багато. Але ні. Інакше який сенс у змінах”, – додав він.

Новий керівник НТКУ зазначив, що незабаром співробітники будуть звільнятися, і йти будуть “якраз ті, хто вмів робити і хотів працювати, хоч і розмінявши совість на плату”.

“Ті ж, хто задовольнявся неконкурентним мізером – нікуди не дінуться, і звільнити їх буде так само складно, як і залишити тих, хто вміють. У цьому сенсі рішення ще не знайдено”, – сказав Аласанія.

Він повідомив, що в статуті компанії, Конституції України та законах про НТКУ написано “державна”, тобто головним її завданням залишається “висвітлення діяльності”.

“І компанія залишається, як і раніше, на “ручному управлінні”. Я зобов’язаний виконувати розпорядження Кабміну, якими б дурними вони не були. А управляти – охочих достатньо”, – підкреслив директор каналу.

“Можливостей у них теж маса. Приклад, колізія з трансляціями Громадського і Шустера. Кожна година трансляції обходиться в 15 тисяч гривень (не питайте у мене про цю ціну, вона державна)”, – повідомив Аласанія.

“Студія Шустера увійшла на комерційній основі і оплачує каналу (договір, як з’ясувалося, укладений аж до кінця року) трансляцію. Громадське – некомерційна організація. Вона не може платити”, – зазначив він.

“А трансляцію Громадського НТКУ розмістило з найкращих громадянських міркувань: оперативний же потік інформації (хоч геніальністю він і не вирізняється). І що? – А от що: до нинішнього моменту натранслювали на п’ять мільйонів. Нецільове, між іншим, витрачання бюджетних коштів”, – розповів Аласанія.

“Як тепер захоче Кабмін, так і буде. Включить трансляцію Громадського за минулий місяць в держзамовлення – добре. Не захоче включати – не те що трансляції не буде, а і за минулий хтось присісти може. Як вам комбінація? Так от – на кожному кроці”, – сказав він.

“У цьому сенсі – тільки змінювати закон. Вибивати цей трон з-під Кабміну і на базі НТКУ, а також, можливо, обласних ТРК – створювати Суспільне ТБ”, – зазначив Аласанія.

“Щоб ​​знали всі “поспішайки”: це не один день. (…) Очікування завищені і прискорені; так, такі часи, я знаю.

Але – буває або швидко, або добре. Я віддаю перевагу добре”, – підкреслив він.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь