СБУ на Луганщині затримала координатора диверсантів, представника ГРУ (+Аудіозапис переговорів)

Працівники СБУ спільно з прикордонниками у пункті пропуску «Красна Таловка» (Луганська область), затримали громадянина РФ Романа Банних та оприлюднили аудіозапис його телефонних розмов.

Він намагався перетнути державний кордон України для безпосередньої організації та координації сепаратистських акцій у Луганську, повідомили Еспресо.TV в прес-службі СБУ.

Банних (1985 р.н.) зареєстрований за адресою в/ч 13204, яка входить до складу ГРУ ГШ ЗС Російської Федерації, безпосередньо організовував та координував з території РФ роботу диверсійної групи, яка діяла в Україні. Метою цих глибоко законспірованих груп було повалення конституційного ладу та захоплення влади, здійснення терористичних актів, розпалювання сепаратизму та дестабілізація ситуації у східних регіонах нашої держави, повідомляють українські силовики.

На початку березня ц.р. чотирьох членів однієї з таких груп, яка виконувала спеціальне завдання із організації негласної антидержавної кампанії на Донеччині, – громадянина РФ В. Негрієнка, громадян України М. Чумаченка, В. Іванова та О. Головіна СБУ затримала у Донецьку за організацію масових заходів з метою повалення конституційного ладу, поширення антидержавних настроїв серед населення, провокування до радикальних дій, захоплення державних будівель.

Негрієнко у Донецьку організовував підпільні осередки, намагався залучити до протиправної діяльності спецпризначенців МВС України, забезпечував екстремістів зброєю та вибухівкою, узгоджуючи ці дії з Банних. Про це свідчать матеріали зафіксованих телефонних переговорів Негрієнка та Банних, під час яких вони обговорюють деталі зустрічі груп «російських туристів», озброєння провокаторів під виглядом проросійських мітингувальників.

Судячи з телефонної розмови, диверсійних груп в Луганську було щонайменше дві. При цьому координація мітингів здійснювалась однією людиною в Донецьку та Луганську.

Службою безпеки України розслідуються обставини підготовки Негрієнком вибухів у громадських місцях з масовим перебуванням людей. При затриманні 10 березня ц.р. він мав при собі вибухову речовину з електродетонаторами та елементами ураження. А за день до цього в Україну намагався в’їхати його спільник Роман Банних, якого не пропустили українські прикордонники. За наявною інформацією, друга спроба Банних приїхати в Україну пов’язана із планами диверсійної роботи на Луганщині, зокрема організації масових акцій 6 березня ц.р.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь