Росіяни придумали, як будуть постачати електрику в Крим

Міненерго Росії визначилось з схемою енергопостачання Криму.

Про це розповів представник міністерства, пишуть “Ведомости”.

Передбачається побудувати газову електростанцію потужністю 600 МВт в Новоросійську і об’єднати енергосистему півострова з російською.

Існуючі в Криму станції покривають тільки 10-30 % потреб: з 1400 МВт 70-90 % припадає на перетік з української енергосистеми. Відомство розглядало кілька варіантів енергопостачання Криму.

Перший передбачав будівництво генерації потужністю приблизно 1320 МВт на півострові; другий – будівництво ЛЕП чи підводного кабелю через Керченську протоку без зведення місцевої генерації, третій – проміжний (500-600 МВт – на півострові, а інша потужність передається через ЛЕП або підводний кабель).

Нова ТЕС в Новоросійську може коштувати від 20 млрд до 30 млрд руб. залежно від параметрів проекту, вважає аналітик “ВТБ капіталу” Михайло Расстрігін. Підводний кабель обійдеться в 20 млрд руб., ЛЕП – в 10 млрд руб., ще 10-15 млрд руб. доведеться витратити на модернізацію розподільчих мереж в Криму, каже Володимир Скляр з «Ренесанс капіталу».

Схема фінансування проекту обговорюється. Терміни будівництва – 2-2,5 року. За словами Новака, коло інвесторів поки не визначене. Міненерго хотіло б залучити до будівництва іноземних інвесторів – вони побудують дешевше і швидше, ніж держкомпанії, говорить джерело, близьке до однієї з іноземних енергокомпаній.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь