Росія випустить на волю кримських зеків

Російська влада планує звільнити ув’язнених, які утримуються у виправних установах Севастополя і Криму.

До теперішнього часу Україна поки не перевела їх у відповідні установи на своїй території, а Росія не має права обмежувати їхню свободу.

Про це пише “Московський комсомолець” посилаючись на джерело в Мін’юсті РФ.

Першими на свободу вийдуть арештанти СІЗО. Якщо у них є прописка на території Севастополя чи Криму, то вони автоматично перейдуть у категорію російських громадян, в іншому випадку їх змусять покинути територію Росії.

Трохи пізніше передбачено звільнення ув’язнених з колоній. Це торкнеться громадян, які вчинили ненасильницькі злочини. Особи, засуджені за вбивство або вчинили тяжкі злочини, поки будуть залишені в місцях позбавлення волі до проведення переговорів російської сторони з Україною.

Поки що українська сторона відмовляється від обговорення ситуації, що склалася. Для запобігання зіткнення арештантів з наглядачами у виправних установах Криму терміново формується суспільно-наглядова комісія (ОНК), що включає правозахисників. Для роботи вахтовим методом направляються правозахисники Москви.

Також в Крим заплановано відправити представників президентської Ради з прав людини, які будуть контролювати процес звільнення ув’язнених.

Відзначимо, в даний час на території Севастополя і Криму є три виправні установи. В них містяться 3000 ув’язнених, тільки 2 з яких мають російське громадянство.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь