Росія порушила всі домовленості і саботує видачу Януковича

Росія порушує угоду про міждержавний розшук на території СНД, і не співпрацює з українською стороною у питанні розшуку екс-президента Віктора Януковича.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає УНІАН.

«Ми оформили всі процедури і звернулися письмово до МВС РФ з тим, щоб Янукович був оголошений у міждержавний розшук на території СНД. Попри всі наші запити і терміни, які спливли, що стосується не лише Януковича, але й інших персон, востаннє в МВС Росії нам відповіли, що документи знаходяться на підписі у керівництва, і ніяк питання поки не вирішується. Таким чином, Росія порушує всі встановлені процедури стосовно розшуку злочинців за угодою в рамках міждержавного розшуку», – підкреслив міністр.

Також Аваков зазначив, що Янукович не має права давати поради українському народу. «Він повинен приїхати сюди, бути моїм клієнтом і давати поради в тюремній камері», – додав Аваков.

Нагадаємо, стосовно Януковича, який втік з України в Росію після розстрілу Майдану, відкрито низку кримінальних проваджень. Екс-президента оголошено в розшук.

Сьогодні у черговому зверненні до українського народу, розповсюдженому російськими ЗМІ, Янукович назвав діючу владу в Україні незаконною та закликав вимагати проведення референдуму про визначення статусу кожного регіону у складі України.

У зв’язку з цією заявою стосовно Януковича ГПУ порушила ще одне кримінальне провадження – за статтею «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади».

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь