Росія не має права вимагати федералізації України

Проведення конституційної реформи є внутрішньою справою України і Російська Федерація не має права висувати умови щодо федералізації України.

Про це сьогодні під час прямого включення під час засідання 7-го Київського форуму з питань безпеки сказала помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Конституційна реформа має бути суто українським питанням. Саме українці мають вирішувати долю країни, і абсолютно неприйнятним з боку Росії є висунення вимог щодо її федералізації, що призвело б Україну до великих ризиків розвалу”, – сказала вона у четвер.

На думку Нуланд, якщо Росія хоче допомогти Україні, вона могла б допомогти їй шляхом роззброєння незаконних формувань.

Вона нагадала, що наступного тижня відбудуться чотиристоронні консультації з питання деескалації ситуації в Україні, на яких США спонукатимуть Росію до налагодження відносин з Україною не лише на словах, але й на ділі.

Нуланд наголосила, що захоплення Криму Росією серйозно вплинуло на відносини США і Росії, і весь двосторонній діалог наразі сконцентрований виключно навколо деескалації конфлікту між Україною і РФ.

Нагадаємо, вчора Нуланд повідомила, що США обговорює можливість посилення санкцій щодо Росії через ситуацію на Сході України.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь