Рада з другої спроби погодилася на антикризовий закон Яценюка

Народні депутати з другої спроби прийняли антикризовий урядовий законопроект № 4576 “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”. За відповідне рішення проголосували 246 нардепів.

Даним законом, зокрема, буде запроваджено на постійній основі застосування основної ставки податку на прибуток підприємств на рівні 18% та ПДВ на рівні 20%.

Планується збільшити вдвічі ставки плати за користування надрами для видобування корисних копалин та розширити коло платників по платі за користування надрами. А також попонується розширити коло платників збором у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ. У ході консультацій норму про збільшення рентної плати на видобуток нафти вирішено залишити на попередньому рівні.

Також удвічі збільшуються ставки на нові автомобілі та мотоцикли з об’ємом двигуна більше 0,5 л; встановлюються ставки акцизного податку на мотоцикли об’ємом двигуна до 0,5 л на рівні 0,06 євро за 1 куб. см. та підвищується у 2 рази ставки акцизного податку на автомобільні кузови.Також пропонується збільшити у 2 рази ставки оподаткування збором за користування радіочастотним ресурсом України.

Дію норми про відмову від відшкодування ПДВ для експортерів зернових перенесено на осінь.

Запроваджується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними та фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

Також пропонується оподаткувати в 15% (17)% пенсійні виплати, якщо їх розмір перевищує 10 тис. гривень з суми перевищення.

Зменшується неоподатковуваний імпорт товарів, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях, з 300 до 150 євро.

Також пропонується встановити прогресивну шкалу оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставками 15%, 17%, 20% та 25% (25%, якщо дохід перевищує 1 млн грн) для всіх доходів, включаючи, зокрема, дивіденди, проценти, роялті, інвестиційний прибуток, із запровадженням обов’язку для платника податку здійснити за результатами року перерахунок нарахованого (утриманого) податку. У результаті консультацій перед голосуванням було вирішено звузити шкалу ставок оподаткування до 15-20% (залежно від суми доходу) та винести зарплату за межі бази оподаткування.

Крім того, законопроектом передбачається збільшити ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби на 25%, пиво – на 42,5%. Таким чином, сукупне підвищення ставок на спирт та алкогольні напої у 2014 р. становитиме 39%, на тютюнові вироби – 31,5%, на пиво – 42,5%.

Законопроект також передбачає скорочення загальної чисельності правоохоронних органів (МВС, СБУ, Управління держохорони, прокуратури) майже на 85 тис. осіб.

Крім цього, законопроект пропонує скасувати нарахування спецпенсій у розмірі 80% від заробітної плати суддям, прокурорам та держслужбовцям, та перевести їх на загальний принцип нарахування пенсій у розмірі 70% від зарплати.

Як вже повідомлялось, сьогодні український парламент вніс антикризові поправки до державного бюджету на 2014 р. А для прийняття змін до Податкового кодексу з першої спроби голосів не вистачило.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь