Путін робить ставку на сепаратистів і свій “вермахт”

Керівник групи “Інформаційний Опір” і Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук розділяє оцінки, дані Євгеном Марчуком, про те, що російське військове вторгнення на сході країни може розпочатися з підготовки для нього грунту підривними елементами.

Про це він пише у виданні “Флот 2017”.

“Я останнім часом не раз говорив, що головна складова сценарію, що реалізовується Путіним, – сепаратистські безпорядки. Навряд чи російські війська гратимуть у вермахт зразка 1941 року, проводячи повноцінне вторгнення по дуже широкому фронту. Якщо вони й увійдуть, то “просочуючись” через кордон і проявляючись там, де захоплені сепаратистами органи місцевої влади волатимуть до Росії про термінову “допомогу співвітчизникам”, – зазначає Тимчук.

Нейтралізувати ці найважливіші передумови до вторгнення – завдання спецслужб, МВС і Національної гвардії України, наголошує він.

“І потроху це завдання виконується, що поза сумнівом тішить”, – пише Тимчук.

Аналізуючи військові загрози з урахуванням інформації, обнародуваної військовою розвідкою США, він закликає не недооцінювати напрямку інших ударів, які готує російський агресор відносно України. “Основний удар припадають, як і вказують американці, на Луганськ, Донецьк і Харків. Хоча з боку Запоріжжя ми також бачимо як мінімум дві тактичні групи російських військ. Вони не такі численні (до 4 тис. осіб), але ігнорувати їх не можна”, – вважає Тимчук.

Найбільше його насторожує зосередження останніми днями російських військ у Курській та Брянській областях. “Це може пояснюватися позицією Лукашенка (президента РБ Олександра Лукашенка – ред.), який явно не рветься перетворити Білорусь на плацдарм для російського вторгнення”, – зазначає Тимчук. “А навіщо Путіну потрібен наступ у Білорусі? Звичайно, не поліських зайців лякати. Тільки для походу на Київ. Тому нинішня метушня у Брянській і Курській областях – це лише спроба перегрупуватися, щоб йти на українську столицю не з РБ, а по більш далекому маршруту з території РФ”, – констатує військовий експерт.
Водночас він пропонує не розглядати удар з Криму як реальну загрозу, враховуючи вузькість перешийка. “Але це – плацдарм для закидання ДРГ (диверсійно-розвідувальних груп) у Херсонську область. Недаремно північ Криму забита підрозділами спецназу ГРУ ГШ, а також підрозділами ФСБ РФ. Це – інструмент диверсій і провокацій для дестабілізації обстановки”, – наголошує Тимчук.

У Придністров’ї та ж картина, що й у Криму. “Близько 2 тис. осіб – в основному той же спецназ і представники ФСБ. Знову-таки для проведення диверсій і “допомоги” сепаратистам по розхитуванню ситуації на півдні України”, – так оцінює експерт загрозу з цього напрямку.

Як уже відомо, у четвер екс-глава СБУ, колишній прем’єр, міністр оборони і Секретар РНБО України Євген Марчук попередив, що найближчі два дні можуть стати найважчими в історії України. Він не виключив, що РФ удасться до дій, які “підірвуть увесь баланс міжнародно-правових компонентів, що регулюють світову безпеку”.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь