Путін прокоментував захоплення сепаратистами інспекторів ОБСЄ

Президент Росії Володимир Путін сподівається на швидке вирішення ситуації із затриманням спостерігачів ОБСЄ в Україні.

“Я сподіваюся, що цей конфлікт буде вирішений, і що вони зможуть безперешкодно залишити територію, на якій перебувають, але всі учасники цього процесу повинні зробити висновки з цієї ситуації, добре подумати про це”, – цитують РИА Новости слова російського президента, передає Еспресо.TV.

Він повідомив, що в понеділок розмовляв про це з екс-канцлером Німеччини Герхардом Шрьодером.

“Він теж висловлював занепокоєність, маючи на увазі, що в групі затриманих є і громадянин ФРН”, – зазначив російський президент.

“Якщо вже уряд чи ті, хто зараз називає себе урядом, запросили якихось спостерігачів, тим більше військових, то це люди досвідчені і вони розуміють, що їдуть в зону конфлікту, в такий район країни, який не визнає легітимності влади. Потрібно було б передбачати це, домовлятися з тими людьми, які цю територію контролюють”, – вважає Путін.

Українська влада, за його словами, цього не зробила, через що потрапила в таку ситуацію.

Водночас “народний мер” Слов’янська В’ячеслав Пономарьов повідомив сьогодні про прогрес, досягнутий у переговорах з ОБСЄ щодо звільнення семи своїх інспекторів, які були взяті в полон у п’ятницю, передає 5 канал. Однак він не знає, коли саме інспектори будуть звільнені.

Нагадаємо, 25 квітня у Слов’янську сепаратисти захопили автобус, в якому перебували восьмеро представників ОБСЄ, 5 представників Збройних сил України і водій. За даними Міністерства оборони Німеччини, у складі неозброєної місії, затриманої у Слов’янську, є троє військових спостерігачів з Німеччини, один німецький військовий перекладач і четверо військових спостерігачів з Данії, Чехії, Польщі й Швеції.

Раніше сьогодні Україна та ОБСЄ обговорили план звільнення захоплених у Слов’янську представників міжнародної місії.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь