Путін про Новоросію, братів китайців та введення військ

Президент Росії Володимир Путін розказав про своє бачення ситуації в Криму та в Україні в рамках „прямої лінії”, що пройшла в середу, 17 квітня.

На початку спілкування з російськими громадянами президент Росії Володимир Путін закликав українську владу звільнити терористів з тюрем і розпочати з ними діалог.

Далі Володимир Путін заявив, що Росія не планувала окупації Криму, а зуміла так швидко захопити українську територію виключно завдяки високому професіоналізму російських військ.

Щоправда, професіоналізмом російських сил на Сході України Володимир Путін поки не став – і заявив, що в Україні відсутні представники російських спецслужб, підрозділи військ спеціального призначення та військові інструктори.

При тому Володимир Путін закликає українців з розумінням поставитися до окупації Криму, бо «Росія інакше діяти не могла».

Потім російський президент заявив, що проблеми з виплатою пенсій в Криму пов’язані з тим, що Приватбанк та Ощадбанк не хочуть домовлятися

При тому президент Росії Володимир Путін вважає, що Віктор Янукович на своїй посаді зробив все що міг – так він відповів на питання про те, що він думає про „зрадника і боягуза” – колишнього українського президента.

Далі російський лідер заявив, що Росія і Китай – природні союзники, але військово-політичного блоку вони не створюватимуть.

Продовжуючи геополітичну тематику, президент Росії Володимир Путін заявив, що вісь південний схід України – це не Україна, а Новоросія.

На думку Путіна, основним питанням стосовно української кризи є гарантії врахування позиції представників сепаратиських рухів сходу та півдня України.

А щоб київська влада серйозніше ставилась до діалогу з терористами і гарантій сепаратистам, президент Росії Володимир Путін нагадав, що Рада Федерації надала йому право використати збройні сили на території України.

При тому російський президент дав зрозуміти, що Україною його плани не обмежуються – він наголосив, що треба дати можливість мешканцям Придністров’я „обрати власну долю”, зазначивши, що невизнана республіка опинилась у кільці недружніх держав.

Оскільки основні прибутки Росія отримує не від природного газу, а від нафти, то тільки падіння цін на цей вид сировини може помітно вплинути на Росію – а залежить така можливість від Саудівської Аравії, наголосив Путін.

Президент Росії Володимир Путін також заявив, що Росія не визнає керівництво України й може не визнати вибори президента України 25 травня.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь