Путін позичив сценарій для України в підсудного з Гааги

Країна А оголосила незалежність від країни В. Через якийсь час культурно-політична меншість, що мешкала на території країни А, але була „духовно близькою” до країни В, почала активно виступати за свою автономію

Спочатку йшлося про культурні права – які начебто ніхто й не порушував, а також про право говорити своєю мовою – яке ніхто ніби й не забирав.

Далі, коли стало зрозуміло, що незалежність А – всерйоз і надовго, з боку країни В і меншості, котра підтримувала її на території А – посипались звинувачення, що в країні А владу захопили фашисти і терористи. А якщо й не вони захопили владу – то влада явно не може з ними впоратися. Ні ООН, ні чисельні інші міжнародні організації знайти тих терористів не могли ні тоді, ні зараз – але це було не важливим.

Згодом виникла ідея провести референдум про відокремлення земель, заселених представниками меншості від А – з прицілом на приєднання до В. Ідея супроводжувалась нападами на урядові установи країни А. Правоохоронці А почали роззброювати місцеву міліцію і незаконні збройні формування. Але зробити це швидко і ефективно не зуміли – заважали брак вмінь та підтримка сепаратистів з боку армії країни В. Далі представникам меншини почали відкрито роздавати зброю – з місцевих запасів і привезену з країни В, на дорогах виросли барикади, і територія, заселена близькою до В меншістю, оголосила про незалежність. Спочатку все відбувалось наче в правовому полі – влада А оголошувала про незаконність такого рішення, представники В оголошували про незаконність оголошень влади А, і так до безконечності. А потім ополченці меншини влаштували бій зі стріляниною з правоохоронцями країни А – і все обернулось війною.

Якщо ви подумали, що А і В – це про Україну, Донецьк з Луганськом та Росію – то помилились. Це історія сербсько-хорватського конфлікту.

Що було далі – теж відомо. Далі були спалахи дикої ксенофобії, громадянська війна 1991-92 років з тисячами загиблих, воєнні злочини – близькі до геноциду, винуватців яких відловлюють дотепер.
Крапку в цій історії поставила в 1995 році операція „Буря”, в ході якої сербських ополченців і їх „помічників” з югославської армії хорвати та босняки намотали на гусениці танків, а чверть мільйона сербів були вимушені тікати зі своїх домівок. Хорватських генералів, котрі керували „Бурею”, визнали злочинцями – а декого і ув’язнили. Мілошевича, який явно стояв за цими подіями, впродовж з 2001 по 2006 рік судили в Гаазі – але вирок не встигли винести у зв’язку зі смертю підсудного. В той же час немало сербів вважає, що Мілошевич „зрадив” інтереси сербів у Хорватії. Ті серби, що хочуть повернутись до своїх помешкань в Сербській Крайні, не можуть це зробити – їх житла зруйновані, а земля зайнята.
Питання про те, кому стало краще від усього, що відбулося, залишається відкритим.

 im578x383-800px-Muzej_DR-crop

Пошкоджена будівля в Дубровнику

 

im578x383-800px-A_destroyed_T-34-85_tank_in_Karlovac,_Croatia

im578x383-Serb_T-55_Battle_of_the_Barracks

Підбитий танк Т-34-85 в Карловаці

  im578x383-800px-Masovna_grobnica_Memorijalno_groblje_221208

Військове кладовище жертв облоги Вуковара

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь