Постпред США в ООН назвала Путіна злодієм

Дії Росії порушують норми міжнародного права і закони України, тому юридичний і міжнародний статуси Криму залишаються незмінними.

Про це під час засідання Ради безпеки ООН сьогодні заявила постпред США в ООН Саманта Пауер.

“Юридичний і міжнародний статуси Криму залишаються незмінними. Злодій може вкрасти майно, але це не залишає за ним права ним володіти. Те, що трапилося в Криму, не можна визнати законним”, – підкреслила Пауер.

За її словами, вона розуміє, що російський колега критикував Шимоновича, тому що об’єктивність не могла бути оцінена Росією.

Як зазначила постпред США в ООН, Росія вирішила переписати свої кордони. Однак США відкидають втручання Росії в Україну і захоплення Криму.

“Ці дії не відповідають міжнародному праву і законам України”, – заявила вона і додала: “Обама ввів санкції щодо Росії, і США готові піти на додаткові кроки, якщо агресія буде продовжуватися”.

Також Пауер наголосила, що хоч Росія заявляла свою місію в Криму як захист прав людини, однак доповідь Шимоновича свідчить, ця криза не зачепила права етнічних росіян.

Пауер наголосила, що зараз у Криму відбувається залякування українців і татар, останні бояться знову бать вигнаними.

“Глава парламенту нещодавно заявив, що деякі землі татар будуть відібрані. Один татарин був по-звірячому вбитий. Російські війська штурмують будинок, де живуть родини військових, вимагаючи покинути будинок і виїхати з Криму. Ми підтримуємо швидке розгортання міжнародних спостерігачів по всій Україні”, – підкреслила вона.

Нагадаємо, раніше на засіданні Ради Безпеки ООН Росія наклала вето на резолюцію про підтримку територіальної цілісності України.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь