Постійна робота за комп’ютером безслiдно не минає. Єфективні шляхи вирішення проблеми офісних працівників!

Ця хвороба розвивається через стиснення або обмеження нерва кистi рук. I лiкарi часто називають тунельний синдром проблемою офiсних працiвникiв. Докладнiше про хворобу розповідає лiкар-невропатолог.

Постійна робота за комп'ютером безслiдно не минає. Єфективні шляхи вирішення проблеми офісних працівників!

Якi причини виникнення тунельного синдрому?

Пiд час роботи за комп’ютером людина часто неправильно розташовує руки на робочiй поверхнi. Зокрема, неправильно ставить передплiччя на стiл. У результатi зона зап’ястка змушена постiйно напружуватися, а тому може виникнути защемлення закiнчень нервiв у зап’ястному каналi.

Важливу роль вiдiграє й положення людини за столом. Якщо вона сидить занадто високо чи занадто низько, то середина передплiччя опирається на край столу. Вiдтак виникає перерозгинання зап’ястного суглоба й сильне перевантаження м’язiв. Тодi ж виникає спазм, який впливає на роботу судин, кровообiг кистi, що може викликати бiль, затерпання, набряк.

Якi першi симптоми синдрому?

Пальцi поступово починають затерпати. Бiль може рухатися й навiть досягати шиї. Людинi тяжко стиснути руку в кулак, бiль супроводжує навiть пiд час виконання простої роботи. Важко триматися за якийсь предмет, наприклад кермо. Якщо з’являються такi симптоми, потрiбно якомога швидше розпочинати лiкування.

У чому воно полягає?

Коли виникають першi симптоми, треба робити самомасаж самого передплiччя. Для цього ми знаходимо найболючiшi мiсця й натискаємо на них буквально хвилинку-пiвтори. Крiм того, корисно робити розгинання зап’ястного суглоба через коловi рухи. Також можна обхопити зап’ястя великим i середнiм пальцями й розтерти його. Це допоможе розслабити зв’язки.

Якщо ж бiль не минає, варто звертатися до лiкаря-невропатолога. Вiн може призначити або медикаментозне лiкування, або фiзiотерапiю, а в найважчих випадках запропонувати операцiю зi зниження тиску на серединний нерв.

А як можна запобiгти виникненню хвороби?

Найперше правильно сидiти за робочим столом: передплiччя має повнiстю лежати на поверхнi стола, плечi не можна пiднiмати, адже тодi виникає напруження. Працюючи з мишкою, треба рухати не тiльки кистю, а й усiм передплiччям, це забезпечить бiльший радiус руху. Також варто час вiд часу робити перерву й виконувати коротку зарядку для рук. А ще можна користуватися еспандером — це допоможе змiцнити м’язи.

ДЖЕРЕЛО

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь