Портніков: Більшість членів СНД виявилися російськими сателітами

В критичний момент для нашої державності виявилося, що інституція СНД просто не працює.

Україна починає процедуру виходу із Співдружності незалежних держав. Журналіст Віталій Портніков в ефірі Еспресо.TV прокоментував:

«В критичний момент для нашої державності виявилося, що інституція СНД просто не працює.

Більшість членів Співдружності виявилися російськими сателітами, принаймні коли мова йде про принципові питання зовнішньої політики.

Українська незалежність 1991–2013 років була дуже умовною незалежністю.

Свого часу, коли в Біловезькій пущі вирішили, що створять СНД, ми уявляли, що це буде великим досягненням.

Тоді таке мирне зникнення СРСР здавалося ситуацію, яка уникнула війни між Росією і Україною, але її було відкладено.

1991 року Україна провела референдум про незалежність, і більшість громадян проголосували «за». В Росії і Білорусії ніяких референдумів не відбувалося, вони стали незалежними де-факто.

Україна мала просто залишити Радянський Союз і денонсувати союзний договір, але все тодішнє російське керівництво заявило територіальні претензії щодо Криму. Домовленість Єльцина – Кравчука – Шушкевича ніби зняла ці питання.

Виявилося, що держава, в якій воля народу була оголошена шляхом голосування, вступила до співдружності з країнами, які своє населення ні про що не запитували. Наше незалежне життя – України, Росії і Білорусі – почалося з великої брехні.

Тепер російське керівництво зрозуміло правду, що Україна і не збиралася утворювати з Росією якоїсь спільної держави: ніякого Митного, Євразійського союзу.

І російське керівництво почало відповідати на цю загрозу так, як могло зробити 1991 року з Єльциним, але сподівалося на СНД тоді.

Зараз Путін хоче повернути впущене».

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь