Петербуржці хочуть провести референдум за відділення від Росії

Ініціативна група з міста Санк-Петербург подала заявку на проведення референдуму про відділення міста від Російської Федерації.

Ініціаторами стали активісти молодіжного демократичного руху “Весна”, передає «Радіо Свобода».

На референдум заявлено два питання: 1) Ви за возз’єднання Петербурга з Європою на правах комуни Князівства Ліхтенштейн? 2 ) Ви за відновлення дії законодавства Петербурга 1992 року і за статус Петербурга як частини Російської Федерації?

Документ прийняли без заперечень, зареєстрували і присвоїли йому порядковий номер. Відповідь доведеться чекати протягом 30 днів, потім, якщо в заявці не знайдуть недоліків, її передадуть на затвердження в Законодавчі збори, якщо і вони схвалять ідею референдуму, його організаторам доведеться ще зібрати 40 тисяч підписів.

Активісти “Весни”, однак, не думають, що до цього дійде. Їхня головна мета – показати, що в сьогоднішній Росії референдуми загалом неможливі, тобто не працює стаття Конституції, що забезпечує право громадян виявляти свою волю шляхом референдуму. За словами Миколи Артеменка – активіста, який подавав заявку в Міськвиборчком, він робить це вже всьоме. Коли він зі своїми однодумцями намагався ініціювати референдуми щодо гострих міських проблем, наприклад, щодо Охта-Центру, він завжди отримував відмову.

Інша мета активістів – показати, що референдум, який відбувся в Криму, не мав під собою жодних законних підстав, і що російська влада в своїх рішеннях оперує подвійними стандартами. Питання, сформульовані в заявці, повинні, на думку авторів, не сприяти відділенню Петербурга від Росії, а показати абсурдність ситуації в країні.

Нагадаємо, 16 березеня сампроголошена влада Криму провела нелегітимний референдум про приєднання на Росії.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь