Перед річницею створення дивізії СС «Галичина» прикарпатців застерегли від провокаторів

Представники влади Прикарпаття, громадських організацій, засобів масової інформації звернулися до прикарпатців із закликом «проявити толерантність, виваженість, мудрість» і спільно з правоохоронцями протидіяти можливим провокаціям.

Таке звернення було підписане під час зустрічі з головою обласної держадміністрації Андрієм Троценком, де йшлося про те, як уникнути провокацій 28 квітня, у день створення дивізії СС «Галичина», та на травневі свята.

У документі, зокрема, зазначено: «Поминальні дні кінця квітня – початку травня можуть бути використані в якості підґрунтя для широкомасштабних провокацій, зокрема на Прикарпатті. Це – один з можливих сценаріїв, за посередництвом якого на наших краян спекулятивним чином спробують вкотре навішати тавро поплічників фашизму, неонацизму й використати це як надуману підставу для ще більшого загострення кризи».

Окремо висловлено прохання до ветеранських організацій «проводити усі заходи зі вшанування загиблих під час Другої світової війни лише під державними синьо-жовтими прапорами».

Меморандум не підписали комуністи. Як пояснив Радіо Свобода перший секретар Івано-Франківського обкому КПУ Володимир Стула, «документ тенденційний, однобокий, з яскраво вираженою антикомуністичною риторикою».

Водночас він повідомив, що вирішили не проводити відзначення річниці першотравневої акції у Заболотові 1924 року, хоча «це була акція в контексті світового руху трудящих за свої права», а на день Перемоги планують тільки покладення квітів на могили полеглих солдатів, що «в рамках законодавчого поля, бо передбачене загальнодержавним відзначенням такої дати».

Керівник «Правого сектору» на Івано-Франківщині Василь Абрамів повідомив, що у день створення дивізії СС «Галичина» не проводитимуть ніяких маршів, а висвітлять цю дату пропагандистською листівкою.

На Івано-Франківщині не встановлені блокпости, але на цьому тижні відбулася установча конференція нової громадської організації «Народне ополчення Прикарпаття», яка створена у складі Ради оборони області.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь