Пентагон слідкує за військами на російсько-українському кордоні

США продовжують стежити за переміщеннями і зміною чисельності російських військ у прикордонних з Україною областях

Про це під час брифінгу сьогодні заявив офіційний представник Пентагону контр-адмірал Джон Кірбі, передає ИТАР-ТАСС.

“Вони (російська сторона, – Ред.) ясно дали зрозуміти, що їх наміри пов’язані з проведенням навчань, а не перетином кордону. Ми очікуємо, що вони дотримають свого слова”, – заявив Кірбі.

Водночас представник Пентагону наголосив, що “навіть якщо це військові навчання, вони жодним чином не сприяють деескалації напруженості в Україні”. “Вони ніяк не допомагають стабілізації цієї частини Європи”, – додав Кірбі.

Представник Пентагону повідомив про те, що зараз триває вивчення можливості надання додаткових гарантій європейським партнерам за допомогою “додавання або посилення поточних операцій і навчань”. Які конкретні кроки в цьому зв’язку готові зробити США, не повідомляється.

Кірбі підтвердив, що з точки зору надання допомоги Україні з боку оборонного відомства єдиним питанням на порядку денному залишається надання сухпайка українським збройним силам. Здійснення поставок будь-якого озброєння в Україну не розглядається. За його словами, перші партії продовольства при сприятливому збігу обставин можуть прибути в Україну до початку вихідних.

Нагадаємо, в.о. голови Адміністрації президента Сергій Пашинський назвав повідомлення про насування агресії і можливий напад в найближчі дні на територію України Росією “інформаційною атакою” .

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь