Пенсіонери Криму звіріють в черзі за рублями

У Криму з сьогоднішнього дня нарівні з гривнею запустили російський рубль. Літні люди вже отримують перші пенсії в новій для себе валюті, а в магазинах з’явилися бівалютні цінники.

Зранку в кримській столиці у відділень зв’язку, де сьогодні почали видавати пенсії в російських рублях, виросли величезні черги. Пенсіонери стійко стоять на сонці, прикриваючи голови пакетами. Кажуть, що готові терпіти, при цьому дуже знервовані. Лають кримських татар і бандерівців. Нахвалюють Путіна, який «скоро підвищить всім пенсії».

 dsc_0326

Червоною ганчіркою для пенсіонерів стають журналісти. Так, в одному з поштових відділень Сімферополя пенсіонери прийшли в лють, побачивши фотоапарат в руках кореспондента Еспресо.TV. Забороняючи фотографувати чергу, група пенсіонерів зажадала від журналіста «забратися геть» . У хід пішли навіть кулаки. Лише один чоловік спробував зупинити натовп, попросивши «не чіпати дівчинку».

 dsc_0328

Як з’ясувалося, лють пенсіонерів викликала, на їх думку, східна зовнішність кореспондента. «Я цю татарську пику бачила по телевізору! Пішла геть звідси!», – вигукувала жінка похилого віку.

 dsc_0327

Під таку ж роздачу в Судаку сьогодні потрапив місцевий блогер Sandro Kiriak – йому теж забороняли фотографувати, дорікаючи журналістові за те, що «все перебріхують».

Сьогодні підвищену «пенсію Путіна» в Криму ніхто не отримав – поки виплати здійснюють за українськими нормативами. Сума попередньої пенсії просто перераховується за фіксованим курсом – дають 3,8 рубля замість однієї гривні. Розчарованих немає – пенсіонери чекають прибавку з наступного місяця. Заяви прем’єра Росії Медведєва про те, що кримчани почнуть отримувати пенсію за стандартами РФ тільки через рік, ще не чули.

 dsc_0330

З поштових відділень сьогодні рубль вперше «ступив» в місцеві магазини. У торгових точках Сімферополя з’явилися подвійні цінники. Вартість товару вираховують за таким же курсом – множать на 3,8 і округлюють. Купівля за російські рублі виходить трохи дорожче, ніж за гривні.

 dsc_0333

Продавці трохи нервують. По-перше, потрібно перерахувати ціну товару і переписати цінники, по-друге навчитися працювати з рублями. У магазинах бояться, що покупець хлине з фальшивими грошима. Кажуть, що гривню за довгі роки вони «вивчили» на колір, запах і хрускіт, а до рубля ще треба звикнути.

Like this post? Please share to your friends:
Залишити відповідь